Portal Bydgoski - Rzetelne informacje z Bydgoszczy

Imieniny:

To co ważne

Bydgoska policja rozbiła bardzo groźną grupę przestępczą

Bydgoska policja rozbiła bardzo groźną grupę przestępczą

We wtorek rano w Bydgoszczy oraz pod Włocławkiem funkcjonariusze zatrzymali członków grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Zgromadzone przeciw nim dowody świadczą, że od 2001 roku wprowadzili do obrotu narkotyki warte ponad 21 milionów złotych. Policja twierdzi, że są oni bardzo niebezpieczni.

Rozbita przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zorganizowana grupa o charakterze zbrojnym była największą i najniebezpieczniejszą organizacją przestępczą, działająca na terenie województwa kujawsko-pomorskiego od 2001 roku. Gromadzenie dowodów przeciw przestępcą oraz prace nad sprawą trwały około dwa lata.

W rozpracowaniu grupy brali udział nie tylko kryminalni z KWP w Bydgoszczy, ale także policjanci CBŚ. Obecnie wiadomo już, że nie wszystkie przestępstwa zostały zgłoszone organom ścigania przez pokrzywdzonych. Materiał zgromadzony podczas akcji przez kryminalnych dowodzi, że członkowie grupy zajmowali się handlem narkotykami w ilościach wręcz hurtowych. W czasie  swojej działalności wprowadzili do obrotu nie mniej niż 490 kg amfetaminy, 340 kg marihuany oraz 300 000 tabletek ekstazy.

Całkowita wartość narkotyków szacowana jest na ponad 21,5 mln złotych. Materiały zgromadzone w sprawie przeciwko grupie udowadniają także, że grupa ta ma na swoim koncie inne liczne przewinienia. Były to wymuszenia haraczy, usiłowanie zabójstwa czy  czerpanie korzyści z nierządu. Policjanci wiedzieli, że osoby te są niebezpieczne i bezwzględne. Zatrzymanie członków grupy musiało zostać więc precyzyjnie przygotowane i utrzymywane do ostatniego momentu w największej tajemnicy.

Do działań ściągnięto także policjantów z Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP i Antyterrorystów z Wrocławia. We wtorek rano policjanci weszli do ponad 10 mieszkań i różnych zabudowań na terenie Bydgoszczy i województwa dolnośląskiego. Zatrzymali łącznie 6 mężczyzn w wieku od 32 do 43 lat, mieszkańców Bydgoszczy. Wśród nich jest przywódca tej grupy o pseudonimie „Kadafi”. Inni zatrzymani to znani w światku przestępczym „Jurgen”, „Stachu”, „Maciula”, „Pawełek” i „Siuda”. Wszyscy w przeszłości karani za wymuszenia rozbójnicze i handel narkotykami w znacznych ilościach. W mieszkaniach tych osób policjanci zabezpieczyli pistolet 9mm, amunicję ostrą, maczetę, toporek i bagnet. Zatrzymani będą doprowadzani do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, gdzie prokurator nadzorujący śledztwo będzie stawiał im zarzuty.

 

Czy on Ciebie zdradza?
Podejrzewasz, że On ma kochankę? Sprawdź swojego partnera!
zdrada


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

BIURO REKLAMY PORTALU

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji lub zamówić kampanię banerową zadzwoń do Biura Reklamy:

Telefon 505 416 199 biuro@reklamy24.pl

O NAS

PortalBydgoski.pl to codziennie najnowsze informacje dotyczące wydarzeń naszego miasta i regionu, wydarzeń obyczajowych, kulturalnych, polityki lokalnej, wydarzeń i wyników sportowych.

Codziennie nowe i regularne informacje przyciągają użytkowników z Bydgoszczy i regionu. Ilość użytkowników i czytelników rośnie dynamicznie z każdym miesiącem a tempo wzrostu powzoliło przekroczyć liczbę 75tys UU (unikalnych uzytkowników) w pierwszym roku funkcjonowania portalu, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy odsłon banerów w kazdym tygodniu.

KONTAKT Z NAMI

PortalBydgoski.pl

redakcja (at) portalbydgoski.pl
Bydgoszcz
Kujawsko - Pomorskie
Polska

FORMULARZ ZAPYTANIA