Portal Bydgoski - Rzetelne informacje z Bydgoszczy

Imieniny:

To co ważne

Bydgoska "dwójka" z Partii Razem: - Jesteśmy ruchem oddolnym

Karolina ŻakowiczJesteśmy ruchem oddolnym. Inicjatywą ludzi, którzy chcą reprezentować ludzi takich jak my. Przede wszystkim chcemy zapewnić Polakom godziwą płacę, stabilną pracę a w efekcie godne życie - rozmowa z Karoliną Żakowicz, kandydującej z drugiego miejsca w okręgu nr 4 z Partii Razem.

 

Partia Razem zaczyna być rozpoznawalna... Adrian Zandberg po debacie liderów zyskuje bardzo dobre recenzje Razem nie ma liderów. Jak jest w okręgu nr 4 w którym pani kandyduje?
Partię Razem przed debatą znały w zasadzie tylko osoby, z którymi rozmawialiśmy. Setki działaczy w całym kraju codziennie chodziło po ulicach i rozmawiało z przechodniami. Niestety przed debatą zainteresowanie mediów było znikome. Nie rozbiliśmy politycznego  show, często nawet nie byliśmy zapraszani na debaty. Gdyby media zainteresowały się na równi wszystkimi partiami to informacja o Partii Razem i postać Adriana Zandberga nie byłaby dla nikogo zaskoczeniem na 3 dni przed końcem kampanii. Niestety od 7 września do 27 września Telewizja Publiczna Poświęciła Razem tylko 8 sekund. W kujawsko-pomorskim sytuacja nie była dużo lepsza. Nie mamy płatnych spotów telewizyjnych, wielkich billboardów czy autokarów oklejonych jednym liderem. Od kilku miesięcy nie chcemy mówić o przywódcach partyjnych, chcemy by ważny był program a nie znana twarz czy bycie celebrytą. W okręgu 4 startuje z listy Partii Razem 13 osób. Naszym numerem jeden jest Bartek Nowaczyk. Bartek od wielu lat działa w organizacjach społecznych. Pracował podobnie jak większość z nas na umowach śmieciowych, prowadził własną działalność gospodarczą i także te doświadczenia przyczyniły się do jego aktualnej działalności politycznej. Najważniejsze jest dla nas poparcie naszych postulatów, nieważne na kogo z nas będą głosowali wyborcy.

Jaki jest wasz program, co chcecie zrobić
Pracy jest bardzo dużo. W tej chwili jesteśmy skupieni na tym by ludzie poznali nasz program i chcieli z nami porozmawiać, podyskutować. Jesteśmy ruchem oddolnym. Inicjatywą ludzi, którzy chcą reprezentować ludzi takich jak my. Przede wszystkim chcemy zapewnić Polakom godziwą płacę, stabilną pracę a w efekcie godne życie. Umowa o pracę musi być prawem, a nie marzeniem. Praca powinna pozwalać na  normalne życie a nie ciągłe przejmowanie się czy starczy do pierwszego, skąd wziąć pieniądze na podręczniki dla syna czy co zrobić gdy zepsuje się pralka? Nauka musi być bezpłatna aż od żłobka po doktorat, tak by osoby z ubogich domów miały równe szanse na zdobycie wiedzy. Instytucje takie jak żłobki czy przedszkola muszą być dostosowane z godzinami pracy do pracy opiekunów. Nie może być tak, że matki/ojcowie czy opiekunowie nie mogą podjąć pracy bo nie mają z kim zostawić dziecka np. do godziny 22:00. Kolejnym bardzo ważnym dla nas celem jest budowa mieszkań komunalnych z niskimi czynszami. Chcemy zapewnić Polakom godne warunki życia na przystępnych warunkach finansowych i uwolnić od kilkudziesięcioletniego niewolnictwa kredytowego. Wprowadzimy nową jakość opieki zdrowotnej. Wykształcimy i zatrudnimy więcej pielęgniarek i lekarzy specjalistów. Dla nas ważny jest człowiek, nie limity. Polska ma być krajem dla milionów a nie dla milionerów.

Ewentualne koalicje?
Ponieważ nie mamy ogromnych budżetów na kampanię i bogatych struktur to wszyscy zajmujemy się w tym momencie kampanią, prowadzoną głównie na ulicach poprzez rozmowy z przechodniami. Poczekajmy na wyniki wyborów z jakimikolwiek deklaracjami.

W przypadku zdobycia co najmniej 5 procent poparcia znajdziecie się w parlamencie Jaki jest wasz pomysł na rozwój województwa kujawsko-pomorskiego?

Naszym głównym celem jest marginalizacja umów śmieciowych. W województwie kujawsko-pomorskim jest sporo ofert pracy ale są to zwykle stanowiska bardzo nisko opłacane, zatrudnienie na umowy śmieciowe. Z tym przede wszystkim chcemy walczyć podwyższając kwotę minimalną na umowie śmieciowej do 20 zł brutto za godzinę (na umowie o pracę 15 zł brutto). Pracodawcom ma przestać się opłacać zatrudniać na niepewne dla pracownika warunki pracy. Chcemy uszczelnić system podatkowy dzięki czemu będzie możliwe zapewnienie min. całkowicie bezpłatnej nauki – już od żłobka aż po doktorat. Chcemy skierować fundusze na odtworzenie lokalnych połączeń kolejowych zamiast wydawać miliony na Pendolino, które umożliwia poruszanie się tylko pomiędzy największymi miastami i to nie w naszym regionie. Zamierzamy rozpocząć budowę mieszkań komunalnych z niskimi czynszami, co wpłynie także na obniżenie najmu mieszkań komercyjnych. Wynajem kawalerki miesięcznie w Bydgoszczy kosztuje około 1000 z. Jest to bardzo duża kwota w porównaniu z zarobkami. Pracy będzie dużo ale wierzymy, że inna polityka jest możliwa.

 

Czy on Ciebie zdradza?
Podejrzewasz, że On ma kochankę? Sprawdź swojego partnera!
zdrada


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

BIURO REKLAMY PORTALU

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji lub zamówić kampanię banerową zadzwoń do Biura Reklamy:

Telefon 505 416 199 biuro@reklamy24.pl

O NAS

PortalBydgoski.pl to codziennie najnowsze informacje dotyczące wydarzeń naszego miasta i regionu, wydarzeń obyczajowych, kulturalnych, polityki lokalnej, wydarzeń i wyników sportowych.

Codziennie nowe i regularne informacje przyciągają użytkowników z Bydgoszczy i regionu. Ilość użytkowników i czytelników rośnie dynamicznie z każdym miesiącem a tempo wzrostu powzoliło przekroczyć liczbę 75tys UU (unikalnych uzytkowników) w pierwszym roku funkcjonowania portalu, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy odsłon banerów w kazdym tygodniu.

KONTAKT Z NAMI

PortalBydgoski.pl

redakcja (at) portalbydgoski.pl
Bydgoszcz
Kujawsko - Pomorskie
Polska

FORMULARZ ZAPYTANIA