Portal Bydgoski - Rzetelne informacje z Bydgoszczy

Imieniny:

To co ważne

Co dalej z Zawiszą?

Czy Michał Gliński będzie nadal prezesem? Kto  będzie większościowym udziałowcem spółki? Czy zażegnany zostanie konflikt z kibicami? Pytań jest wiele, niestety brak na nie odpowiedzi.

 

 

W połowie listopada pracę rozpoczęła komisja pojednawcza, która ma doprowadzić do zakończenia konfliktu, na linii ratusz – kibice. Mimo, że zakładano, iż do końca grudnia raport z prac komisji zostanie przyjęty jej debaty się przedłużają i termin nie jest już aktualny. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że zdaniem komisji najlepszym wyjściem dla spółki jest odwołanie ze stanowiska prezesa Glińskiego.  Miałem przyjemność uczestniczyć we wszystkich posiedzeniach komisji, stąd też taki padł wniosek. Podczas prac wspomnianego gremium na światło dzienne wyszła bowiem duża różnica zdań pomiędzy prezesem i wiceprezesem Piotrem Burlikowskim. Zastrzeżenia mogę mieć natomiast do pracy radnego Michała Sztybla, który robi wszystko, aby prace komisji spowolnić.

 

Na niekorzyść prezesa działa także raport Rady Nadzorczej spółki. Ze wspomnianego pisma można wysuć wniosek, że działalność Michała Glińskiego przynosi straty dla spółki. Zbędnym jest natomiast komentarz prezesa do tego raportu, z którego wynika, że wszyscy poza panem nim odpowiadają za obecny stan finansowy WKS Zawisza SA.

 

Decyzja radnych nie jest wiążąca

Nawet jeżeli radni przyjmą raport krytyczny wobec prezesa Michała Glińskiego, ostateczną decyzję podejmie prezydent Konstanty Dombrowicz, który nie musi traktować wiążąco tego, co uchwalą radni.

 

Nieoficjalnie się mówi, że prezydenci czekają na nowego inwestora, który przejmie większość udziałów w spółce i ustanowi nowego prezesa. Pozwoli to wyjść włodarzom miasta z twarzą, gdyż to oni za wszelką cenę forsowali Glińskiego. Tutaj jednak nasuwa się pytanie, dlaczego odrzucono propozycję trzech przedsiębiorców, którzy latem chcieli przejąć udziały za 900 tys? O tym, że taka propozycja padła, mogliśmy się dowiedzieć z oświadczenia kibiców.

 

Czy on Ciebie zdradza?
Podejrzewasz, że On ma kochankę? Sprawdź swojego partnera!
zdrada


Komentarze  

 
# Artyku? 2009-12-29 00:18
W?odarzom* - poza tym artyku? do?? chaotyczny i proponuj? go dopracowa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

BIURO REKLAMY PORTALU

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji lub zamówić kampanię banerową zadzwoń do Biura Reklamy:

Telefon 505 416 199 biuro@reklamy24.pl

O NAS

PortalBydgoski.pl to codziennie najnowsze informacje dotyczące wydarzeń naszego miasta i regionu, wydarzeń obyczajowych, kulturalnych, polityki lokalnej, wydarzeń i wyników sportowych.

Codziennie nowe i regularne informacje przyciągają użytkowników z Bydgoszczy i regionu. Ilość użytkowników i czytelników rośnie dynamicznie z każdym miesiącem a tempo wzrostu powzoliło przekroczyć liczbę 75tys UU (unikalnych uzytkowników) w pierwszym roku funkcjonowania portalu, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy odsłon banerów w kazdym tygodniu.

KONTAKT Z NAMI

PortalBydgoski.pl

redakcja (at) portalbydgoski.pl
Bydgoszcz
Kujawsko - Pomorskie
Polska

FORMULARZ ZAPYTANIA