Portal Bydgoski - Rzetelne informacje z Bydgoszczy

Imieniny:

To co ważne

Portal Bydgoski

Zdarzenie 

Tytuł:
Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Kiedy:
04.11.2011 - 04.11.2011 19.00 h
Gdzie:
Filharmonia Pomorska - Bydgoszcz
Kategoria:
Koncerty w Bydgoszczy

Opis

4 listopada w Filharmonii Pomorskiej wystąpi Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis, która zagra przeboje muzyki swingowej m.in. Gershwina, Nat King Cole'a.
Jan Walczyński, dyrygent
Patrycja Kotlarska, śpiew
Jacek Kotlarski, śpiewMiejsce

Filharmonia Pomorska
Miejsce:
Filharmonia Pomorska   -   Strona www
Ulica:
ul. Andrzeja Szwalbego 6
Kod:
85-080
Miasto:
Bydgoszcz
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

Filharmonia Pomorska zaliczana jest do jednej z czołowych instytucji tego rodzaju w kraju.

Gmach Filharmoni Pomorskiej wybudowany został przez starania pierwszego wieloletniego dyrektora Filharmonii Andrzeja Szwalbego.
Budynek ten posiada salę koncertową na 880 miejsc o bardzo dobrej akustyce. Sala ta znana jest na świecie jako jedna z najlepszych pod względem akustyki.
Następnymi pomieszczeniami w Filharmonii są sala kameralna na 200 i foyer koncertowe na 170 miejsc.
Na przestrzennej estradzie sali koncertowej, mieszczącej wielką orkiestrę i chór, znajdują się 47-głosowe mechaniczne organy.

We foyer głównym i holach bocznych podziwiać można bogate zbiory filharmoniczne portretów rzeźbiarskich słynnych kompozytorów oraz unikatowe gobeliny tkane na zamówienie Filharmonii. Szczególne miejsce w tej kolekcji zajmuje cykl gobelinów Kwartet zapustny Tadeusza Brzozowskiego, jednego z najwybitniejszych polskich kolorystów.

Poczesne miejsce zajmuje również kolekcja malarstwa z pracami, między innymi Zdzisława Beksińskiego, Jerzego Nowosielskiego oraz Jana Tarasina.

Działalność artystyczna Filharmonii Pomorskiej to koncerty symfoniczne, kameralne oraz liczne recitale najwybitniejszych wirtuozów z całego świata.

BIURO REKLAMY PORTALU

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji lub zamówić kampanię banerową zadzwoń do Biura Reklamy:

Telefon 505 416 199 biuro@reklamy24.pl

O NAS

PortalBydgoski.pl to codziennie najnowsze informacje dotyczące wydarzeń naszego miasta i regionu, wydarzeń obyczajowych, kulturalnych, polityki lokalnej, wydarzeń i wyników sportowych.

Codziennie nowe i regularne informacje przyciągają użytkowników z Bydgoszczy i regionu. Ilość użytkowników i czytelników rośnie dynamicznie z każdym miesiącem a tempo wzrostu powzoliło przekroczyć liczbę 75tys UU (unikalnych uzytkowników) w pierwszym roku funkcjonowania portalu, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy odsłon banerów w kazdym tygodniu.

KONTAKT Z NAMI

PortalBydgoski.pl

redakcja (at) portalbydgoski.pl
Bydgoszcz
Kujawsko - Pomorskie
Polska

FORMULARZ ZAPYTANIA