Portal Bydgoski - Rzetelne informacje z Bydgoszczy

Imieniny:

To co ważne

HistoriaBarka Lemara otwarta dla zwiedzających

Barka Lemara w drodze do BydgoszczyNa ten moment czekaliśmy długo. Wreszcie się udało. 24 czerwca Miejskie Centrum Kultury otwiera barkę Lemara. Przez całe wakacje mają się tam odbywać koncerty, wystawy, spotkania szyperskich rodzin Uwaga, do 31 sierpnia wstęp na barkę wolny.

 

Lot nad zniszczoną przez Niemców bazą lotniczą

W internecie znaleźliśmy archiwalne nagranie przygotowane przez wojska niemieckie we wrześniu 1939 roku przedstawiające zniszczenia w Bazie Lotniczej Bydgoszcz.

 

,,Po ciężkich bojach zmuszeni byliśmy opuścić Grudziądz i Bydgoszcz”

Taki komunikat nadało polskie radio 4 września 1939 roku, gdy wojska Wermachtu przy pomocy zamieszkałych w mieście niemieckich dywersantów zajęły Bydgoszcz.

 

Pomnik Walki i Męczeństwa – symbol II wojny światowej

5 września 1969 roku, w 30 rocznicę zajęcia Bydgoszczy przez wojska hitlerowskie, odsłonięto na płycie Starego Rynku 7,5 metrowy Pomnik Walki i Męczeństwa, który pierwotnie miał upamiętniać bohaterów getta warszawskiego. Nie oznacza to jednak, że trafił on do Bydgoszczy z przypadku.

 

Defilada lotnicza z okazji 600-lecia Bydgoszczy

W tym roku obchodziliśmy 666 rocznicę nadania praw miejskich. Zaraz po zakończeniu II wojny światowej we wrześniu 1946 roku nad Bydgoszczą odbyły się wielkie pokazy lotnicze z udziałem marszałka Rola-Żymierskiego. W ten sposób hucznie uczczono ten jubileusz naszego miasta.

 


BIURO REKLAMY PORTALU

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji lub zamówić kampanię banerową zadzwoń do Biura Reklamy:

Telefon 505 416 199 biuro@reklamy24.pl

O NAS

PortalBydgoski.pl to codziennie najnowsze informacje dotyczące wydarzeń naszego miasta i regionu, wydarzeń obyczajowych, kulturalnych, polityki lokalnej, wydarzeń i wyników sportowych.

Codziennie nowe i regularne informacje przyciągają użytkowników z Bydgoszczy i regionu. Ilość użytkowników i czytelników rośnie dynamicznie z każdym miesiącem a tempo wzrostu powzoliło przekroczyć liczbę 75tys UU (unikalnych uzytkowników) w pierwszym roku funkcjonowania portalu, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy odsłon banerów w kazdym tygodniu.

KONTAKT Z NAMI

PortalBydgoski.pl

redakcja (at) portalbydgoski.pl
Bydgoszcz
Kujawsko - Pomorskie
Polska

FORMULARZ ZAPYTANIA