Portal Bydgoski - Rzetelne informacje z Bydgoszczy

Imieniny:

To co ważne

Laptopy za stare telefony komórkowe trafiły do bydgoskich szkół

nadesłaneZorganizowany przez Urząd Miasta Bydgoszczy, Fundację Skarbowości im. Jana Pawła II oraz spółkę ProNatura konkurs ekologiczny z EkoSkarbusiem dobiegł końca. Bydgoskie szkoły, które zebrały najwięcej starych telefonów komórkowych, otrzymały cenne nagrody.

W poniedziałek 30 listopada odbył się finał I Konkursu ekologicznego z EkoSkarbusiem. W siedzibie Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II wręczono nagrody trzem bydgoskim szkołom, które zebrały najwięcej starych telefonów komórkowych. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 38, która zebrała 269 telefonów, drugie Szkoła Podstawowa nr 65 z 91 zebranymi telefonami, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 62 - 75 zebranych telefonów. Trzy zwycięskie
szkoły otrzymały tytuł EkoSkarbusia roku 2015 oraz laptopy.

W konkursie udział wzięło 16 placówek, w tym 9 szkół i 7 przedszkoli. Łączna ilość zebranych komórek to 769 sztuk.

Celem akcji była edukacja proekologiczna dzieci i młodzieży bydgoskich placówek oświatowych, a także propagowanie wiedzy i dobrych praktyk w zakresie gospodarowania odpadami oraz ochrony środowiska naturalnego. W
konkursie mogła wziąć udział każda bydgoska placówka oświatowa.

- Cieszę się, gdyż nasza inicjatywa spotkała się z dużą przychylnością oraz zainteresowaniem wśród bydgoskich szkół. Jestem przekonany, że dzięki niej zagadnienie właściwej segregacji odpadów zostało utrwalone wśród dzieci i młodzieży - skomentował Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura.

 

Czy on Ciebie zdradza?
Podejrzewasz, że On ma kochankę? Sprawdź swojego partnera!
zdrada


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

BIURO REKLAMY PORTALU

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji lub zamówić kampanię banerową zadzwoń do Biura Reklamy:

Telefon 505 416 199 biuro@reklamy24.pl

O NAS

PortalBydgoski.pl to codziennie najnowsze informacje dotyczące wydarzeń naszego miasta i regionu, wydarzeń obyczajowych, kulturalnych, polityki lokalnej, wydarzeń i wyników sportowych.

Codziennie nowe i regularne informacje przyciągają użytkowników z Bydgoszczy i regionu. Ilość użytkowników i czytelników rośnie dynamicznie z każdym miesiącem a tempo wzrostu powzoliło przekroczyć liczbę 75tys UU (unikalnych uzytkowników) w pierwszym roku funkcjonowania portalu, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy odsłon banerów w kazdym tygodniu.

KONTAKT Z NAMI

PortalBydgoski.pl

redakcja (at) portalbydgoski.pl
Bydgoszcz
Kujawsko - Pomorskie
Polska

FORMULARZ ZAPYTANIA