Portal Bydgoski - Rzetelne informacje z Bydgoszczy

Imieniny:

To co ważne

TurystykaNa co narzekają rowerzyści?

Polak na rowerzeW dniach 16-22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji Fundacja Allegro All For Planet przedstawiła wyniki badania dotyczącego stosunku Polaków do jazdy na rowerze. Bo choć z roku na rok na ulicach widać coraz więcej rowerzystów, to daleko nam jeszcze do niektórych krajów Europy Zachodniej, gdzie dwa kółka stanowią jeden z podstawowych pojazdów miejskich. Czy to się zmieni?

 

Poznaj sławnych kcynian

Bogurodzica, dziewica, Bogiem sławiena Maryja – są to słowa pierwszego hymnu Polski, który był śpiewany przez średniowiecznych rycerzy przed bitwami. Pierwszy jego zapis datuje się na około 1408 rok, a autorem rękopisu ma być kcyński wikariusz Maciej z Grochowa.

 

Kcynia rozbudowała się zanim powstała Bydgoszcz

Ślady pierwszego osadnictwa na terenie dzisiejszej gminy Kcynia sięgają około 8000 lat p.n.e.  Położenie na wzgórzu morenowym sprawia, że teren ten jest atrakcyjny dla osadnictwa.

 

Rowerowy spacer nad Kanałem Bydgoskim

Niewielu mieszkańców miasta zdaje sobie sprawę jak długa i burzliwa jest historia Kanału Bydgoskiego - niepozornej drogi wodnej, która w 1773 roku połączyła dorzecza dwóch dużych europejskich rzek Wisły i Odry, umożliwiając tym samym żeglugę ze wschodu na zachód Europy.

 

Teneryfa i Erasmus

 

zdjęcie do artykułu

Relacja uczestnika wymiany studenckiej za pośrednictwem organizacji Erasmus.

 


BIURO REKLAMY PORTALU

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji lub zamówić kampanię banerową zadzwoń do Biura Reklamy:

Telefon 505 416 199 biuro@reklamy24.pl

O NAS

PortalBydgoski.pl to codziennie najnowsze informacje dotyczące wydarzeń naszego miasta i regionu, wydarzeń obyczajowych, kulturalnych, polityki lokalnej, wydarzeń i wyników sportowych.

Codziennie nowe i regularne informacje przyciągają użytkowników z Bydgoszczy i regionu. Ilość użytkowników i czytelników rośnie dynamicznie z każdym miesiącem a tempo wzrostu powzoliło przekroczyć liczbę 75tys UU (unikalnych uzytkowników) w pierwszym roku funkcjonowania portalu, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy odsłon banerów w kazdym tygodniu.

KONTAKT Z NAMI

PortalBydgoski.pl

redakcja (at) portalbydgoski.pl
Bydgoszcz
Kujawsko - Pomorskie
Polska

FORMULARZ ZAPYTANIA