Portal Bydgoski - Rzetelne informacje z Bydgoszczy

Imieniny:

To co ważne

MagazynŁatwiej wyjechać za pracą z kraju niż do innego województwa. Raport Work Service

Polacy rzadko decydują się na zmianę miejsca zamieszkania, by podjąć pracę w innym mieście lub województwie. Mimo, że w wielu regionach Polski bezrobocie sięga niemal 20%, a w innych aglomeracjach zaledwie 3,9%, to proponowane przez resort pracy bony relokacyjne, nie cieszą się dużą popularnością.

 

Stop śmieciowemu jedzeniu w szkołach

Fundacja BOŚ publikuje list otwarty do Ministra Zdrowia, a także Rodziców dzieci w wieku szkolnym, Dyrektorów Szkół i Nauczycieli, szkolnych Intendentów oraz  Ajentów sklepików w szkołach i przekonuje: nowe przepisy to dobry kierunek.

 

Ich pasją jest drift, bardzo widowiskowy sport samochodowy. Teraz szukają pomocy

Drifterzy w akcjiGrupa sama robi swoje auta, jeździ na zawody, podnosi swoje umiejętności. Drift nie jest jednak tani. Mimo, że chłopacy robią wszystko żeby zarobić na swoją pasję często muszą rezygnować z planów lub dokonywać wyborów.

 

Postaw na odBLASK… zanim trafisz na „pomnik”!

Postaw na odblask, fot.materiały prasowe

Czy mandat w wysokości 500 zł za brak elementów odblaskowych to wystarczający powód do ich zakładania?

 

Basket Baila, czyli młodzi gniewni

11 października odbył się pierwszy mecz na nowej arenie Artego. Dziewczyny z Artego Bydgoszcz pokonały Pszczółkę AZS UMCS Lublin 91:41. Podczas spotkania bydgoski klub pokazał nową jakość: Basket Baila. Na temat łączenia koszykówki z tańcem rozmawiamy z Jarkiem Kotewiczem, marketing managerem z Artego Bydgoszcz.

 

Start-up. Nowy sposób na bezrobocie

Przyspieszenie gospodarki i ustabilizowanie się sytuacji na rynku pracy powodują,  że maleje przedsiębiorczość Polaków. Wedle danych  Centralnej Ewidencji i Informacji  o Działalności Gospodarczej (CEIDG) na koniec pierwszej połowy 2014 roku zostało złożonych o ponad 5 tys. mniej wniosków o zarejestrowanie działalności gospodarczej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

 

Businesswoman na zasiłku macierzyńskim

nadeslaneJesteś kobietą, masz firmę i planujesz urodzenie dziecka? Czy możesz liczyć na zasiłek macierzyński? Tak, pod warunkiem, że w momencie narodzin potomka posiadasz ubezpieczenie chorobowe, które w przypadku przedsiębiorców jest ubezpieczeniem dobrowolnym.

 

Dzień Dobrej Wiadomości. Bądźmy dla siebie mili

Dzień Dobrej Wiadomości8 września obchodzimy Dzień Dobrej Wiadomości. W tym roku świętujemy już po raz czternasty.

 

Dotykaj czule… czyli praktyczny poradnik bliskości

fot. FreeimagesBuduje bliską więź, wyzwala hormony szczęścia i podsyca miłosny ogień – to wszystko czyni dotyk. Jak wynika z badania marki Durex, stanowi bardzo ważną część każdego związku między dwojgiem ludzi – tak przyznaje aż 93%1 badanych. Jednocześnie, co drugi Polak pragnie, aby jego partner poświęcał więcej czasu na codzienną bliskość. Co więc można zrobić, aby czuły dotyk na stałe zagościł w relacji kochanków? Radzi marka Durex i ekspert od intymnej sztuki masażu ciała.

 

Pijanego kierowcę warto jest powstrzymywać za wszelką cenę

Rozmowa z Bartłomiejem Morzyckim, prezesem Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego

 

Pamiętaj, że podczas upału tracimy elektrolity. Jak je uzupełniać?

fot. Fiundacja BOŚLato, upał, 30 stopni w cieniu, siatkarska rozgrywka na plaży i litr wody, który wypiliśmy niemalże „jednym haustem”. Duże miasto, słońce, zatłoczony tramwaj lub autobus, brak wody i brak klimatyzacji. Tak często wyglądają wakacje. Niezależnie od tego, czy spędzamy je w mieście, czy nad morzem, powinniśmy uważać. Podczas upałów tracimy dużo wody, a wraz z nią magnez, potas, sód i inne elektrolity. Co to oznacza dla organizmu? Zapytaliśmy Eksperta ds. żywienia z Fundacji BOŚ.

 

Jednolita baza pytań egzaminacyjnych dla WORD

Od 7. lipca wszystkie WORDy będą korzystać ze skonsolidowanej bazy pytań egzaminacyjnych. Będą to dotychczasowe pytania od PWPW oraz ITS, połączone w jednolitą bazę.

 

Bydgoszczanie Fiatem 125p chcą podbić Olimp

Z Katowic wyruszył dzisiaj rajd ,,Złombol”, którego uczestnicy w najbliższych dniach pokonają 3 tys. kilometrów by dotrzeć na grecki Olimp. W trasę wyruszyli także bydgoszczanie, którzy tej sztuki chcą dokonać w ,,dużym Fiatem”.

 

Miliony widzów oglądają Bydgoszcz w serialu

Kilkadziesiąt  tysięcy złotych zapłaciła Bydgoszcz za udział w każdej z serii serialu TVN ,,Prawo Agaty”. W mojej opinii jest to jednak jedna z lepszych form promocji naszego miasta.

 

Wywiad z wybitnym artystą - Piotrem Trellą

Tylko w Portalu Bydgoskim, unikalny wywiad z Piotrem Trellą – wybitnym artystą i ulubieńcem publiczności.

 

Kobieta niepokonana - wywiad z Teresą Wądzińską

Specjalnie dla Portalu Bydgoskiego, wywiad z byłą aktorką Teatru Polskiego, a obecnie działaczką na rzecz rozwoju kultury bydgoskiej - p. Teresą Wądzińską.

 

Czym jest sztandar?

Sztandar to znak wyróżniający oddział, miasto, stowarzyszenie, szkołę czy instytucję, które traktują go z wielką czcią. W czasie uroczystości sztandary wprowadzą oraz wyprowadzają specjalnie wytypowane poczty sztandarowe, do których przynależność jest wielkim zaszczytem. Także uroczystość nadania sztandaru wiąże się z pocałowaniem jego płata przez przedstawiciela danej jednostki.

 

Zapomniane ikony motoryzacji: Toyota Paseo

Małe coupe nie są ani praktyczne, ani komfortowe. czy bogato wyposażone. Mają jednak kilka niepowtarzalnych zalet, które sprawiają, że kupujący wybaczają im te niedogodności i cieszą się stylem jaki ten samochód oferuje. Toyota Paseo czyli kompaktowe coupe z silnikiem o pojemności 1493 cm3 i mocą 90 KM jest bohaterem tej prezentacji.

 

Na kolej zdecydowanie za mało pieniędzy

W ostatnich miesiącach doszło do kilku wypadków kolejowych. Przy okazji tych zdarzeń rozpoczynała się dyskusja nad stanem infrastruktury kolejowej w Polsce, dzisiaj temat ten ucichł, a tak naprawdę zmieniło się niewiele.

 

XV Wszechsokolski Zlot w Pradze

Na początku lipca tysiące sokołów z całego świata wzięło udział w 150-leciu Sokolstwa w Czechach połączonego z XV Wszechsokolskim zlotem.  Wśród 44 polskich sokołów, znalazła się delegacja Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół” z Gniewkowa i ,,Sokół” II Bydgoszcz z Fordonu im. gen. Józefa Hallera.

 

Komunikacja lokalna – tu zawsze będzie deficyt

O ile usługi transportowe pomiędzy dużymi miastami pozwalają na godziwy zarobek, co pokazuje przykład rozwijającej się siatki połączeń lotniczych OLT Express, o tyle gdy mówimy o transporcie pomiędzy małymi miejscowościami zawsze będzie pojawiał się deficyt.

 

Bitwa pod Koronowem według bydgoskiego artysty

Roman Puchowski przez dwa lata malował Bitwę pod Koronowem, która w jego odczuciu zadała w 1410 roku ostateczny cios Krzyżakom w wojnie z Polską. Obraz oczekuje teraz na specjalną ramę.

 

Prawo prasowe – co dalej?

Od kilku tygodni polskie prawo nie przewiduje możliwości sprostowania artykułów prasowych. Osobą pokrzywdzonym przez media pozostaje więc tylko droga sądowa.

 

Sukcesy młodego bydgoszczanina-wywiad

Specjalnie dla Portalu Bydgoskiego,  wywiad z młodym bydgoszczaninem, Maciejem Syka- organizatorem pokazów wzruszającego dokumentu "The Human Experience"  ("Ludzkie doświadczenie”), opisującego podróż kilkorga przyjaciół oraz losy napotkanych w niej ludzi.

 

Wysoka płaca minimalna utrudnia sytuację ludzi młodych

W ramach serii publikacji poświęconej sytuacji ludzi młodych jako wartą uwagi dostrzegliśmy analizę Witolda Gadomskiego, która ukazała się na portalu obserwatorfinansowy.pl pt ,,Bezrobocie – bez łatwych recept”.

 

Krzysztof Bosak o sytuacji ludzi młodzych (wideo)

Współpracujący z Fundacją Republikańską, były poseł młodego pokolenia Krzysztof Bosak, przedstawia swoje poglądy dotyczące sytuacji młodych Polaków, w ramach prowadzonej w tym temacie dyskusji na naszych łamach.

 

,,Nad życie” – prawdziwa historia, która poruszyła społeczeństwo

W piątek na ekrany kin wszedł dramat biograficzny, poświęcony historii polskiej siatkarki Agaty Mróz-Olszewskiej i jej walce o życie z ciężką chorobą. Tą historią żyli wtedy wszyscy fani sportu w Polsce, miała ona także dość ciekawy wątek związany z Bydgoszczą.

 

,,Chwała Wielkiej Polsce” - Salut Rzymski

Wielu osobom pozdrowienie Salutu Rzymskiego kojarzy się z gestem hitlerowskim. Historia ręki uniesionej ku górze, na rzecz pozdrowienia sięga jednak już czasów starożytnego Rzymu.

 

Kolej i PKS-y czeka trudna konkurencja

O tym, że Polska kolej jest nierentowna słyszymy dość często, a może być jeszcze gorzej. Przed tygodniem informowaliśmy na naszych łamach, że firma OLT Express planuje od lipca połączenia lotnicze z Krakowem w cenie 100-150 zł (studenci i seniorzy nawet za 50 zł), co sprawia, że kolej ma się czego bać.

 

Dziesiątki lat skrywały tajemnice o tej zbrodni

Wiosną 1940 roku w Katyniu rozstrzelano co najmniej 21 tys. polskich obywateli, z tego 10 tys.  oficerów wojska i policjantów. Tragedia smoleńska przypomina o tym wydarzeniu,  bowiem około 100 członków polskiej delegacji którzy zginęli w katastrofie lotniczej, leciało w celu oddania hołdu ofiarom tej zbrodni.

 

Relacje Bydgoszczy z gminami ościennymi

Jak wyglądają relacje Bydgoszczy z sąsiednimi gminami i powiatami. Na to pytanie próbujemy odpowiedzieć w przygotowanym przez nas opracowaniu.  Ponadto staramy się wyjaśniać także podstawowe kwestie dotyczące metropolii.

 

Prezydent odwiedził żołnierzy w Afganistanie

Wczoraj z wizytą  do polskiej bazy wojskowej w Ghazni udał się Prezydent RP Bronisław Komorowski, gdzie spotkał się dowództwem i żołnierzami biorący biorącymi udział w misji w Afganistanie.

 

Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy

Dzisiaj po raz drugi obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, święto państwowe które przypada 1 marca. Mianem tym określa się żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy po zakończeniu II wojny nie zgodzili się na sowietyzację Polski.

 

Kolejne postanowienia

Postanowienia mają to do siebie, że często bliżej im do niespełnionych  marzeń niż planów i konkretnych celów. A przecież tylko jeśli  postawimy je konkretnie i stanowczo jesteśmy w stanie je zrealizować. Minął już ponad miesiąc początku nowego roku, a ja szczerze zastanawiam się, ile osób jeszcze pamięta o swoich postanowieniach noworocznych. Powinniśmy mieć już pierwsze kroki realizacji za sobą, a często nasze postanowienia zdążyły się już zdezaktualizować.

 

Niedźwiedź który zdobył Monte Casino

Wojtek, tak nosił na imię syryjski niedźwiedź brunatny, który w czasie II wojny światowej służył w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez generała Władysława Andersa.

 

Unia Europejska po 1970 roku

Kontynuujemy prezentacje historii Unii Europejskiej. W tej publikacji przedstawimy okres funkcjonowania unii w latach 1970-1981, w tym czasie do wspólnoty doszły cztery kolejne państwa.

 

Kto będzie kultywował pamięć powstańców jak nie kibice?

W ostatnich tygodniach w różnych miejscach obchodziliśmy wydarzenia upamiętniające 93 rocznicę Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W godne upamiętnienie tego zwycięskiego powstania w dość dużym stopniu włączyli się kibice piłkarscy.

 

Zachęci czy zniechęci do płacenia abonamentu?

Na antenie programów Telewizji Polskiej pojawiła się reklama pokazująca, że Polacy są narodem który lideruje w niepłaceniu abonamentu za telewizję publiczną.

 

Unia Europejska – jak się to zaczęło?

W 1957 roku na mocy traktatu rzymskiego powołano Europejską Wspólnotę Gospodarczą (EWG) ustanawiającego ,,wspólny rynek” państw członkowskich. To wydarzenie dało podwaliny do powołania Unii Europejskiej.

 

,,Życie i Śmierć dla Narodu”. Poznaj idee ONR

Obóz Narodowo-Radykalny jest jedną z najaktywniejszych grup narodowych w Polsce. O swoich działaniach na rzecz szerzenia patriotyzmu i ideach którym są wierni opowiadają członkowie Brygady Kujawsko-Pomorskiej ONR.

 

Prezent w bucie

Prezenty dla Polaków zdecydowanie są czymś bardzo ważnym lubimy się nimi obdarowywać, dlatego też wręczamy je przy wielu okazjach. Święta, urodziny, imieniny, spotkani i odwiedziny, każdy powód jest dobry… Bo prezenty przemieniają nasze życie. Pokazują, że na czymś, na kimś nam zależy, pomagają budować więź i utrwalać ją. Dodatkowo dla wielu wierzących osób życie jest darem, nasze talenty są darem i drugi człowiek jest darem. Z definicji DAR jest czymś, co się komuś ofiarowuję, ale największa magia w nim jest taka, że raduje i obdarowywanego, i obdarowującego również. Choć mogłoby się wydawać, że gdy coś oddajemy, to mamy mniej, okazuje się jednak, że dawanie może być nawet przyjemniejsze od dostawania.

 

Nieśli pokój. Do Polski już nigdy nie wrócą (fotorelacja)

Święta w bazie Ghazni w Afganistanie w tym roku będą bardzo smutne. W środę pojazd opancerzony z pięcioma polskimi żołnierzami wjechał na ładunek wybuchowy. Wszyscy zginęli.

 

Pogoń Lwów – Symbol jednoczących się Polaków na Ukrainie

Drużyna ze Lwowa jest jedną z pierwszych polskich drużyn piłkarskich. Wybuch II wojny światowej sprawił, że na wiele lat zniknął on z mapy piłkarskiej, po 60 latach inicjatywa Pogoni Lwów odradza się i integruje Polaków zamieszkujących Ukrainę.

 

Tradycje wigilijne Pomorza i Kujaw

Na Pomorzu i Kujawach Wigilia Bożego Narodzenia była jedynym dniem w roku, o którym mówiło się "Wigilia" bez konieczności podkreślania, jakiego święta dotyczy. Ten dzień obchodzili uroczyście wszyscy bez wyjątku, od najbiedniejszych, do najbogatszych mieszkańców naszego regionu. Pomorzanie i Kujawianie mieli swoje ulubione dania, jednak w każdej rodzinie obchodzono to święto trochę inaczej. Tak jak i teraz dążono do tego, by wieczerza wigilijna była jak najbardziej podobna do tych pamiętanych z dzieciństwa, by na stole pojawiały się potrawy jadane w najmłodszych latach w gronie rodzinnym.

 

Jerzy Drożniewski o metropolitarności (wideo)

Zapraszamy do zapoznania się z seminarium Jerzego Drożniewskiego w którym porusza kwestie związane z metropolitarnością Bydgoszczy.

 

Dla wielu był to najtrudniejszy dzień w życiu

13 grudnia 1981 roku generał Wojciech Jaruzelski wprowadził stan wojenny na terenie całego kraju. Zaostrzone zostały kary, zakazano zgromadzeń publicznych, wprowadzono godzinę milicyjną, a nieposłusznych internowano.

 

Jan Świerkowski łączy astronomię ze sztuką

W czwartek mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli wziąć udział w nietypowym spektaklu pt. ,,Powrót”. O tym czego może się spodziewać publiczność pytaliśmy Jana Świerkowskiego reżysera i scenarzystę sztuki.

 

Ariana najmłodsza Polska baza w Afganistanie

W piątek 2 grudnia dowódca Polski Sił Zadaniowych gen. bryg. Piotr Błazeusz odwiedził polskich żołnierzy stacjonujących w Arianie, najmłodszej polskiej bazie.

 

Wykorzystując belgijskie doświadczenia wyręczają służbę zdrowia

Flandria jest to jeden z regionów geograficznych Królestwa Belgii, taką nazwę nosi także działająca od 1995 roku w Inowrocławiu  SWP  "Flandria" zajmuje się pomaganiem ludziom chorym.

 

Podróże kształcą…?

Podróżowanie stało się jednym z życiowych marzeń wielu osób. Teraz każdy choć raz w roku musi gdzieś wyjechać na wakacje, jeśli ma mniej pieniędzy to najpierw do pracy, a później na wakacje. W telewizji słyszymy nawet o kredytach wakacyjnych, umożliwiających wyjazd, a następnie spłacanie go przez cały rok. W wielu głowach kołaczą wciąż słowa: wakacje, podróże, wyjazdy.

 

Islandzka lekcja dla całego świata

W kolejnej części rozważań na temat świata radny Stefan Pastuszewski odnosi się do działań podjętych przez naród islandzki, który jego zdaniem dał całemu światu lekcję właściwego wykorzystania demokracji.

 

Z Gdyni na Śląsk chlubą II Rzeczypospolitej

Największą i najnowocześniejszą inwestycją komunikacyjną II Rzeczypospolitej była magistrala węglowa, linia kolejowa łącząca Gdynię z Górnym Śląskiem.

 

Marsz Niepodległości w obiektywie uczestnika

Na Marsz Niepodległości poszedłem przestraszony. Udzieliła mi się medialna histeria (warto pamiętać że współczesne wiadomości to dział rozrywki nie informacji – celem nie jest dostarczanie rzetelnej informacji, tylko przyciąganie uwagi widzów odbiorców reklam- a najlepiej przyciąga się widzów strasząc ich). Czekam tylko kiedy coś się stanie, ktoś mnie zamorduje albo dosięgnie mnie kula snajpera. Nic takiego się jednak nie stało.

 

Rozważania Stefana Pastuszewskiego o świecie

Zainfekowany przez imperializm finansowy (giełdy w Nowym Jorku i Londynie, prywatne  amerykańskie banki: J.P. Morgan i Goldman Sachs) kryzys w Europie zakrojony jest na co najmniej 20 lat.

 

Czy przymus wyborczy zwiększa demokrację?

W 29 państwach świata obowiązuje przymus wyborczy, często regulowany sankcjami. Czy przez to demokracja w tych państwach jest lepsza? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na to pytanie.

 

Przyszedł czas na refleksję

Zastanówmy się chwilę, o co chodzi z tą refleksją i zadumą? Czy słowa „myślę, wiec jestem” są nadal realne i aktualne? Czy przeszliśmy już do wszechogarniającego działactwa i bardziej pasowałoby „działam, więc jestem”, a część pewnie uważa nawet „posiadam, więc jestem”. Mam wrażanie, że niestety coraz mniej ludzi dzisiaj ma jakikolwiek związek z refleksją i zadumą. Żyjemy coraz szybciej i myśli jakimi zaprzątamy sobie głowę są coraz płytsze, a punkt widzenia na wiele spraw przyjmujemy z telewizji bezkrytycznie. Nostalgię i zastanawianie się nad życiem zaczęliśmy wiązać z porażką i depresją, a normalny człowiek, tym bardziej młody, żyje szybko, cieszy się życiem i bierze to co mu los daje.

 


BIURO REKLAMY PORTALU

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji lub zamówić kampanię banerową zadzwoń do Biura Reklamy:

Telefon 505 416 199 biuro@reklamy24.pl

O NAS

PortalBydgoski.pl to codziennie najnowsze informacje dotyczące wydarzeń naszego miasta i regionu, wydarzeń obyczajowych, kulturalnych, polityki lokalnej, wydarzeń i wyników sportowych.

Codziennie nowe i regularne informacje przyciągają użytkowników z Bydgoszczy i regionu. Ilość użytkowników i czytelników rośnie dynamicznie z każdym miesiącem a tempo wzrostu powzoliło przekroczyć liczbę 75tys UU (unikalnych uzytkowników) w pierwszym roku funkcjonowania portalu, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy odsłon banerów w kazdym tygodniu.

KONTAKT Z NAMI

PortalBydgoski.pl

redakcja (at) portalbydgoski.pl
Bydgoszcz
Kujawsko - Pomorskie
Polska

FORMULARZ ZAPYTANIA