Portal Bydgoski - Rzetelne informacje z Bydgoszczy

Imieniny:

To co ważne

RepertuaryWycieczka do Rzymu, Wenecji lub Paryża

Te ważne ośrodki znajdują się w różnych zakątkach Europy, ale znaleźć je można dużo bliżej, bo na Pałukach. To właśnie w najbliższy czwartek (4 kwietnia) o godz. 18.00 ich urok będzie można podziwiać w Galerii Kantorek (ul. Gdańska 3) w Bydgoszczy. Będzie to możliwe dzięki wystawie fotograficznej "Jak daleko stąd, jak blisko. Wycieczka do Europy - Wenecja, Paryż, Rzym" Fundacji Bez nazwy.

 

Koncert Katarzyny Groniec w Ostromecku

Katarzyna GroniecW najbliższą niedzielę o godz.18.00 MCK zaprasza do Ostromecka na koncert Katarzyny Groniec z zespołem. Artystka będzie promować swoją płytę „Pin-up Princess”.

 

Październik w TPB czyli powrót opery Czarodziejski flet.

Czarodziejski Flet z czysto fantastycznej baśni przerodził się w opowieść kryjącą w sobie z jednej strony głębokie humanistyczne wartości, a z drugiej wyraźne nawiązania do symboliki wolnomularskiej (Mozart wraz z Schikanederem byli masonami i zasiadali w jednej loży). Mozarta wprowadził do niej znany wówczas mineralog i metalurg austriacki Ignaz von Born, który najprawdopodobniej stał się pierwowzorem operowej postaci Sarastra. Ze sceny pada pochwała braterstwa i deklaracja, że pozycję człowieka w społeczeństwie wyznaczać powinny zasługi, a nie urodzenie (takie hasła głosiła wówczas rewolucja francuska).

 

 

FESTIWAL PRAPREMIER czyli Bydgoszcz pod znakiem Teatru!

Rozpoczął się październik a razem z nim ruszył Festiwal Prapremier w TPB. To niesamowita okazja do obcowanie z teatrem w każdej postaci, ponieważ do naszego miasta zjechały reprezentacje teatralne z całej Polski! Festiwal Prapremier ma charakter konkursu prezentującego spektakle, których prapremiery odbyły się w sezonie teatralnym, poprzedzającym kolejną festiwalową edycję. W trakcie festiwalu zaprezentujemy realizacje prapremierowe z całej Polski.

 

 

Dama w kapeluszu, czyli wrzesień w Operze

Po wakacjach w operze NOVA rozpocznie się 56 sezon artystyczny. Pierwszym spektaklem jaki obejrzą bydgoscy melomani będzie musical "My Fair Lady". Wielkim atutem "My Fair lady" są z pewności stroje.Wybitna kostiumolog Barbara Ptak, która zaprojektowała stroje dla jego realizacji w Operze Nova przed czterema laty, pozostała wierna obowiązującym kanonom dress-code: jasne fraki i cylindry dla panów, dla pań zaś zakryte ramiona i talie oraz obowiązkowo kapelusze.

 

 


BIURO REKLAMY PORTALU

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji lub zamówić kampanię banerową zadzwoń do Biura Reklamy:

Telefon 505 416 199 biuro@reklamy24.pl

O NAS

PortalBydgoski.pl to codziennie najnowsze informacje dotyczące wydarzeń naszego miasta i regionu, wydarzeń obyczajowych, kulturalnych, polityki lokalnej, wydarzeń i wyników sportowych.

Codziennie nowe i regularne informacje przyciągają użytkowników z Bydgoszczy i regionu. Ilość użytkowników i czytelników rośnie dynamicznie z każdym miesiącem a tempo wzrostu powzoliło przekroczyć liczbę 75tys UU (unikalnych uzytkowników) w pierwszym roku funkcjonowania portalu, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy odsłon banerów w kazdym tygodniu.

KONTAKT Z NAMI

PortalBydgoski.pl

redakcja (at) portalbydgoski.pl
Bydgoszcz
Kujawsko - Pomorskie
Polska

FORMULARZ ZAPYTANIA