Nietypową oprawę miała msza święta sprawowana w intencji piłkarskiego Zawiszy, oraz jego kibiców. Eucharystia rozpoczęła się od wprowadzenia flagi orła w koronie, przez średniowiecznych rycerzy.
Mszę sprawował proboszcz parafii prałat płk Józef Kubalewski, który w homilii nawiązał to barw Zawiszy – Kolor niebieski to ludzie zapatrzeni w niebo, dążący do najwyższych ideałów. Kolor czarny oznacza ludzi twardo stąpający po ziemi. Kolor biały charakteryzuje ludzi, którzy po przez rzetelną pracę i wysiłek, zmierzają w sposób czysty do osiągnięcia celu. Bez rozpychania się łokciami na boki, bez poniżania kogokolwiek.
We mszy uczestniczył sztab szkoleniowy pierwszego zespołu, piłkarze, wiceprezes Piotr Burlikowski oraz duża rzesza kibiców. Eucharystię zorganizowało Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz. Przed błogosławieństwem ksiądz prałat płk Kubalewski, otrzymał od kibiców na pamiątkę szalik klubowy, po czym zażartował – Gdyby Pan Jezus żył w naszych czasach, to pewnie byłby kibicem Zawiszy.
Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, przedstawiający oprawę mszy świętej:


















