Sześcioletni Miłosz Murawski mistrzem Polski w szachach!

W dniach 20 – 22 czerwca w Łazach k/Koszalina odbyły się szachowe Mistrzostwa Polski Przedszkolaków do lat 6. Zwycięzcą tegorocznych
mistrzostw jest Miłosz Murawski – uczestnik zajęć w „Wiatraku”.

Miłosz jest najmłodszym zawodnikiem sekcji szachowej Parafialnego Klubu Sportowego „Wiatrak”. Razem ze starszą siostrą Natalią uczestniczy w  zajęciach w Domu Jubileuszowym od pól roku. Wcześniej grywał w szachy w przedszkolu „Polanka”. Zasad królewskiej gry nauczył go tata. Chłopiec swój pierwszy turniej szachowy wygrał rok temu mając zaledwie pięć lat!

W tym roku nasz zawodnik nie dał konkurentom szans na wygraną. Wygrał osiem z dziewięciu partii i wyprzedził rywali o cały punkt. W zawodach wystartowało 27 młodych adeptów królewskiej gry.

Drugie miejsce w Mistrzostwach Przedszkolaków zajął reprezentant krakowskiego KKSz, który również kilkakrotnie zawitał na zajęciach „Wiatraka”.