Portal Bydgoski - Rzetelne informacje z Bydgoszczy

Imieniny:

To co ważne

Triathloniści opanowali Bydgoszcz, na starcie ponad 1300 zawodników!

Triathlon w Bydgoszczy, fot. nadesłanePonad 1300 zawodników wystartowało w niedzielę, 12 lipca, w Bydgoszcz Triathlon – kolejnej imprezie cyklu Enea Tri Tour. Triathloniści rywalizujący w samym sercu Bydgoszczy mieli do pokonania dwa dystanse – 56,5 km (tzw. „ćwiartka”) oraz sprint. W ramach zawodów rozegrano również Mistrzostwa Polski Lekarzy oraz Prawników.
Niedzielne zawody toczyły się na jednych z najkrótszych triathlonowych dystansów, dzięki czemu rywalizacja była dynamiczna i bardzo interesująca dla licznie zgromadzonych kibiców. Na najkrótszym dystansie zawodnicy pokonali 475 m etapu pływackiego w Brdzie, 22,5 km trasy kolarskiej oraz 5 km malowniczego etapu biegowego. Na dystansie tzw. „ćwiartki” odległości były odpowiednio dwa razy dłuższe.

Na starcie niedzielnych zawodów stanęli czołowi zawodnicy cyklu, walczący o zwycięstwo w cyklu Enea Tri Tour. Na dystansie „ćwiartki” najlepszy okazał się Kacper Stępniak (1:57:10) który w pokonanym polu zostawił kolejno Łukasza Kalaszczyńskiego (1:57:56) oraz Bogumiła Głuszkowskiego (2:00:30).
Wśród pań bezkonkurencyjna była Ewelina Nowak (2:23:11). Podium uzupełniły Ewa Urbańska (2:27:46) oraz Magdalena Mieścicka (2:32:55)

- Było ekstra! Atmosfera była niesamowita, organizacja i zabezpieczenie fantastyczne. Cieszy też bardzo duża ilość kibiców na trasach i bardzo zaangażowani wolontariusze - powiedział na mecie Kacper Stępniak.

Na dystansie sprinterskim najszybszy był Jacek Jankowski (1:01:06), na drugim miejscy uplasował się Robert Stępniak (1:01:20) a jako trzeci rywalizację ukończył Ukrainiec Roman Fedosieiev (1:01:21). W kategorii kobiet najlepsza okazała się Julia Goc (1:12:14) a tuż za nią były Emilia Domańska (1:14:16) oraz Marta Nagórka (1:18:34).

Debiutancki Bydgoszcz Triathlon cieszył się bardzo wysoką frekwencją.
Wśród triathlonistów wystąpiła nie tylko elita polskich zawodników, ale przede wszystkim duża liczba sportowców-amatorów. – Bydgoszcz Triathlon możemy uznać za udany. Ten debiut pokazał, że kolejny region w Polsce zakochał się w triathlonie. Co najważniejsze, była to doskonała rozgrzewka przed zbliżającym się Enea Challenge Poznań, który będzie największym świętem triathlonu w Polsce – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i współorganizator Enea Tri Tour.

Enea Challenge Poznań będzie wielkim wydarzeniem sportowo-kulturalnym. Już 24 lipca zawody oficjalnie rozpocznie koncert Ray’a Wilsona, znanego wokalisty m.in. zespołu Genesis. Natomiast w dniach 25-26 lipca organizatorzy łącznie spodziewają się ponad 4000 zawodników na trzech różnych dystansach – średnim, olimpijskim i sprinterskim. Więcej o Enea Challenge Poznań można znaleźć na stronie http://challenge-poznan.pl/.

 

Czy on Ciebie zdradza?
Podejrzewasz, że On ma kochankę? Sprawdź swojego partnera!
zdrada


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

BIURO REKLAMY PORTALU

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji lub zamówić kampanię banerową zadzwoń do Biura Reklamy:

Telefon 505 416 199 biuro@reklamy24.pl

O NAS

PortalBydgoski.pl to codziennie najnowsze informacje dotyczące wydarzeń naszego miasta i regionu, wydarzeń obyczajowych, kulturalnych, polityki lokalnej, wydarzeń i wyników sportowych.

Codziennie nowe i regularne informacje przyciągają użytkowników z Bydgoszczy i regionu. Ilość użytkowników i czytelników rośnie dynamicznie z każdym miesiącem a tempo wzrostu powzoliło przekroczyć liczbę 75tys UU (unikalnych uzytkowników) w pierwszym roku funkcjonowania portalu, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy odsłon banerów w kazdym tygodniu.

KONTAKT Z NAMI

PortalBydgoski.pl

redakcja (at) portalbydgoski.pl
Bydgoszcz
Kujawsko - Pomorskie
Polska

FORMULARZ ZAPYTANIA