Portal Bydgoski - Rzetelne informacje z Bydgoszczy

Imieniny:

To co ważne

Uznanie ojcostwa
Uznanie ojcostwa

Artykuły powiązane

Uznanie ojcostwa

Uznanie ojcostwa

Życie jest pełne niespodzianek. Niestety nie zawsze są one czymś pozytywnym. Od czasu rozwoju współczesnej genetyki – ojcostwo nie zawsze jest sprawą oczywistą. Coraz częściej zdarzają się sytuacje, w których nieświadomi ojcowie przez wiele lat wychowują nie swoje dzieci. Jeszcze nie tak dawno temu, dowiadywali się o tym zazwyczaj przypadkowo – podczas konieczności przeszczepu, kiedy to nagle okazywało się, że nie ma zgodności tkankowej pomiędzy ojcem i synem. Ale zdarzają się i sytuacje odwrotne, kiedy to niedojrzały mężczyzna nie chce wziąć odpowiedzialności w swoje ręce i nie chce uznać ojcostwa swojego dziecka. Co zrobić w takiej sytuacji?

Najlepszym rozwiązaniem takiej sprawy jest złożenie pozwu do sądu o uznanie ojcostwa. Do pozwu należy dołączyć: odpis aktu urodzenia dziecka, wnioski dowodowe – dokumenty, zeznania świadków, Ustalenie ojcostwa zazwyczaj zachodzi a podstawie wyników badań DNA. Badania DNA są jednoznaczne i pewne. W badaniach genetycznych bada się tzw. markery genetyczne. W przypadku badań potwierdzających ojcostwo, markerami są tzw. sekwencje mikrosatelitarne. Są to krótkie powtórzenia DNA, które są charakterystyczne dla danej osoby. Pewność takich testów zależy od ilości badanych markerów – im więcej ich badamy, tym bardziej wiarygodny wynik. Gdy sąd potwierdzi ojcostwo, wówczas mężczyzna może być zobowiązany do płacenia alimentów oraz do zwrotu części kosztów związanych z ciążą i porodem. Instytut Genetyki Sądowej – Genetico z siedzibą w Bydgoszczy oferuje skuteczny test na ojcostwo, w którym analizuje się aż 24 markery genetyczne (w porównaniu z testami standardowymi, które analizują 16 markerów), co pozwala niemal w 100% potwierdzić ojcostwo. Więcej informacji na temat uznania ojcostwa i związanych z tym aktów prawnych: http://www.genetico.pl/uznanie_ojcostwa.html

 

Czy on Ciebie zdradza?
Podejrzewasz, że On ma kochankę? Sprawdź swojego partnera!
zdrada


BIURO REKLAMY PORTALU

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji lub zamówić kampanię banerową zadzwoń do Biura Reklamy:

Telefon 505 416 199 biuro@reklamy24.pl

O NAS

PortalBydgoski.pl to codziennie najnowsze informacje dotyczące wydarzeń naszego miasta i regionu, wydarzeń obyczajowych, kulturalnych, polityki lokalnej, wydarzeń i wyników sportowych.

Codziennie nowe i regularne informacje przyciągają użytkowników z Bydgoszczy i regionu. Ilość użytkowników i czytelników rośnie dynamicznie z każdym miesiącem a tempo wzrostu powzoliło przekroczyć liczbę 75tys UU (unikalnych uzytkowników) w pierwszym roku funkcjonowania portalu, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy odsłon banerów w kazdym tygodniu.

KONTAKT Z NAMI

PortalBydgoski.pl

redakcja (at) portalbydgoski.pl
Bydgoszcz
Kujawsko - Pomorskie
Polska

FORMULARZ ZAPYTANIA