Portal Bydgoski - Rzetelne informacje z Bydgoszczy

Imieniny:

To co ważne

 
 
 
 
   
 
 

Ostatnio dodane filmy

Ostatnie

 
 
 
 

Cudowna piosenka napisana przez Leonarda Cohena w tłumaczeniu i wykonaniu niedoścignionego Macieja Zembatego

Tajemny akord kiedyś brzmiał

Pan cieszył się, gdy Dawid grał

Ale muzyki dziś tak nikt nie czuje

Kwarta i kwinta, tak to szło

Raz wyżej w dur, raz niżej w moll

Nieszczęsny król ułożył Alleluja

Na wiarę nic nie chciałeś brać

Lecz sprawił to księżyca blask

Że piękność jej na zawsze cię podbiła

Kuchenne krzesło tronem twym

Ostrzygła cię, już nie masz sił

I z gardła ci wydarła Alleluja

Dlaczego mi zarzucasz wciąż

Że nadaremno wzywam Go

Ja przecież nawet nie znam Go z imienia

Jest w każdym słowie światła błysk

Nieważne, czy usłyszysz dziś

Najświętsze, czy nieczyste Alleluja

Tak się starałem, ale cóż

Dotykam tylko, zamiast czuć

Lecz mówię prawdę, nie chcę was oszukać

I chociaż wszystko poszło źle

Przed Panem Pieśni stawię się

Na ustach mając tylko Alleluja

 

[Więcej] [Mniej]
Data: 28 czerwca 2011
Kategoria:
 
 
 
 
 
 
 

Premiera: 2011-04-08 Premiera w Polsce: 2011-05-27 Hanna (Saoirse Ronan) to czternastolatka, która posiada siłę, wytrzymałość i mądrość żołnierza. Została tak wychowana przez swego ojca, byłego agenta CIA, w dziczy Szwecji. A wszystko po to, by stała się perfekcyjnym zabójcą. W pewnym momencie, gdy została wysłana przez ojca w świat z misją, w jej życiu pojawia się punkt zwrotny. Gdy dziewczyna zbliża się do celu swej misji musi zmierzyć się z informacjami na temat swojego istnienia i zaczyna stawiać nieoczekiwane pytania o jej człowieczeństwo. Nowy, międzynarodowy zwiastun prezentuje coś, co może być najoryginalniejszym i najambitniejszym filmem akcji ostatnich lat. Czy oscarowy reżyser poradzi sobie w tym gatunku?

[Więcej] [Mniej]
Data: 19 czerwca 2011
Kategoria: Na co do kina?
 
 
 
 
 
 
 

Super 8 (2011) Reżyseria: J.J. Abrams Premiera w Polsce: 17 czerwca 2011 r. Więcej informacji: http://www.filmfan.pl/film/super-8-2011/

Data: 19 czerwca 2011
Kategoria: Na co do kina?
 
 
 
 
 
 
 

\"Uwikłanie\" najnowszy thriller z Mają Ostaszewską i Markiem Bukowskim od 3 czerwca w kinach! W ekranizacji bestsellerowego kryminału Zygmunta Miłoszewskiego tropem sprytnego mordercy podąża cyniczny komisarz Smolar (Marek Bukowski) i nieustępliwa prokurator Agata Szacka (Maja Ostaszewska). Duet jaki tworzą jest mieszanką wybuchową nie tylko ze względu na ich temperamenty, ale również z powodu łączącego ich w przeszłości romansu. Prokurator Szacka, prowadząc najtrudniejsze w swojej karierze śledztwo, dotknie historii, o których od lat krążą legendy, ale nikt nie spodziewał się, że mogą okazać się prawdą. Czy ukrywane przez lata tajemnice wychodzą na jaw przez przypadek, czy ktoś zręcznie nimi steruje? Kto przejął akta z departamentu D, zawierające wstydliwe tajemnice osób z pierwszych stron gazet? Najnowszy thriller w reżyserii Jacka Bromskiego trzyma w napięciu do ostatniej sceny. Okazuje się, że informacja jest najpotężniejszą z broni, a wiedza o ludzkich słabościach - najlepszą polisą na życie. Uwikłanie - film, który głośno mówi o tym, o czym strach rozmawiać nawet szeptem.

[Więcej] [Mniej]
Data: 03 czerwca 2011
Kategoria: Na co do kina?
 
 
 
 
 
 
 

Pełny zwiastun Kac Vegas 2. W kontynuacji komedii \"Kac Vegas\" Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms), Alan (Zach Galifianakis) i Doug (Justin Bartha) udają się do egzotycznej Tajlandii na ślub Stu. Po niezapomnianym wieczorze kawalerskim w Las Vegas, pan młody nie chce ryzykować i optuje za bezpiecznym i spokojnym spotkaniem. Jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. To co było w Vegas, zostaje w Vegas, ale to co się stanie w Bangkoku, nie sposób sobie nawet wyobrazić. Zobacz więcej informacji o filmie \"The Hangover Part II\": http://www.filmfan.pl/film/kac-vegas-w-bangkoku-2011/

[Więcej] [Mniej]
Data: 03 czerwca 2011
Kategoria: Na co do kina?
 
 
 
 
 
 
 

Melancholia - w kinach od 27 maja 2011 Głównymi bohaterkami Melancholii są dwie siostry grane przez Kirsten Dunst i Charlotte Gainsbourg. Młodsza wychodzi właśnie za mąż, gdy okazuje się, że do Ziemi niebezpiecznie zbliża się inna planeta, grożąc końcem świata. Przyszłego męża gra Alexander Skarsgård, jego świadka Stellan Skarsgård (faktycznie ojciec Alexandra), a John Hurt wciela się w ojca sióstr. W filmie pojawiąją się także Charlotte Rampling, Kiefer Sutherland czy Udo Kier.

[Więcej] [Mniej]
Data: 27 maja 2011
Kategoria: Na co do kina?
 
 
 
 
 
 
 

Zobacz więcej na: www.facebook.com/monolithfilms Pożyczony narzeczony - od 27 maja 2011 roku w kinach! O miłości, przyjaźni i wszystkim, co jest pomiędzy - rewelacyjna komedia romantyczna na podstawie bestsellera Emily Giffin („Coś pożyczonego\")! Kate Hudson („Dziewczyna mojego kumpla\"), Ginnifer Goodwin („Kobiety pragną bardziej\") oraz John Krasinski („To skomplikowane\") w zakręconej historii o wystawionej na próbę przyjaźni i sekretach, które niekoniecznie powinny ujrzeć światło dzienne. Rachel (Ginnifer Goodwin) pracuje w wielkiej firmie prawniczej, gdzie odnosi spektakularne sukcesy zawodowe. Ma wszystko, czego pragną kobiety. Prawie wszystko, bo wciąż nie znalazła swojej drugiej połowy. Jej samopoczucia nie poprawia także zbliżający się ślub najlepszej przyjaciółki Darcy (Kate Hudson) oraz przygotowania związane z uroczystością. Sprawy mocno się skomplikują, gdy po hucznych obchodach 30-tych urodzin Rachel obudzi się rano w łóżku z Dexem (Colin Egglesfield). Nie dość, że mężczyzna jest obiektem jej cichej fascynacji, to niedługo ma stanąć na ślubnym kobiercu z jej najlepszą przyjaciółką! Książkę Emily Giffin, na potrzeby scenariusza, zaadoptowała scenarzystka serialu „Szminka w wielkim mieście\"!

[Więcej] [Mniej]
Data: 27 maja 2011
Kategoria:
 
 
 
 
 
 
 

Premiera: 26.05.2011 Premiera w Polsce: 27.05.2011 Kolejne przygody uwielbianego przez wszystkich Pandy Po; tym razem w technice 3D. Po żyje teraz jako Smoczy Wojownik chroniąc Dolinę Spokoju razem z mistrzami - Tygrysicą, Żurawiem, Żmiją, Modliszką i Małpą. Jednak życie Po jest zagrożone przez straszną niezwykłą siłę pewnego czarnego charakteru, który planuje użyć niezwykłą broń, aby podbić Chiny i zniszczyć kung fu. Teraz wszystko zależy od Po i jego przyjaciół. Muszą przemierzyć Chiny i stanąć twarzą w twarz z nowym niebezpieczeństwem i zniszczyć je. Ale jak Po ma zatrzymać broń, która ma zniszczyć kung fu? Musi sięgnąć do przeszłości i odkryć sekret który tkwi w jego korzeniach. Tylko wtedy uda mu się odblokować drzemiącą w nim siłę.

[Więcej] [Mniej]
Data: 27 maja 2011
Kategoria: Na co do kina?
 
 
 

BIURO REKLAMY PORTALU

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji lub zamówić kampanię banerową zadzwoń do Biura Reklamy:

Telefon 505 416 199 biuro@reklamy24.pl

O NAS

PortalBydgoski.pl to codziennie najnowsze informacje dotyczące wydarzeń naszego miasta i regionu, wydarzeń obyczajowych, kulturalnych, polityki lokalnej, wydarzeń i wyników sportowych.

Codziennie nowe i regularne informacje przyciągają użytkowników z Bydgoszczy i regionu. Ilość użytkowników i czytelników rośnie dynamicznie z każdym miesiącem a tempo wzrostu powzoliło przekroczyć liczbę 75tys UU (unikalnych uzytkowników) w pierwszym roku funkcjonowania portalu, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy odsłon banerów w kazdym tygodniu.

KONTAKT Z NAMI

PortalBydgoski.pl

redakcja (at) portalbydgoski.pl
Bydgoszcz
Kujawsko - Pomorskie
Polska

FORMULARZ ZAPYTANIA