Portal Bydgoski - Rzetelne informacje z Bydgoszczy

Imieniny:

To co ważne

Znakomity trębacz Maciej Fortuna w Bydgoszczy

Maciej FortunaW piątek, 16 października 2015 r. w kościele p.w. Świętej Trójcy w Bydgoszczy, odbędzie wyjątkowy koncert. Dzień Ojca Świętego Jana Pawła II uświetni Maciej Fortuna i jego projekt: „Muzyka na Trąbkę i Organy”. Program specjalnie przygotowany na to wydarzenie, będzie oczywiście poświęcony Patronowi tego dnia.
Bydgoszczanie będę mieli okazję usłyszeć współczesną muzykę kameralną z wykorzystaniem trąbki i organów. Niezwykłość projektu polega na tym, że nie są to klasyczne kompozycje, lecz autorskie dzieło muzyka jazzowego, odwołujące się do późnośredniowiecznej muzyki liturgicznej, a także przywołujące znane obecnym utwory religijne i patriotyczne.

Kompozycje Macieja Fortuny to muzyka pełna przestrzeni i światła, podlegająca nieustannym przemianom, nostalgiczna, chwilami radosna, o rozbudowanych improwizacjach partii trąbki (na tle repetytywnej faktury organowej) i wyrazistych motywach melodycznych. Muzyce tej towarzyszą specjalne efekty dźwiękowe oraz obrazy inspirowane postacią Papieża Polaka.

Zespół zagra w składzie:
Maciej Fortuna - trąbka
Marek Smoczyński - organy
Vj Pillow (Paweł Wypych) - wizualizacje

16. października 2015 r.
Kościół p.w. Świętej Trójcy w Bydgoszczy
Godz. 19.00

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Czy on Ciebie zdradza?
Podejrzewasz, że On ma kochankę? Sprawdź swojego partnera!
zdrada


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

BIURO REKLAMY PORTALU

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji lub zamówić kampanię banerową zadzwoń do Biura Reklamy:

Telefon 505 416 199 biuro@reklamy24.pl

O NAS

PortalBydgoski.pl to codziennie najnowsze informacje dotyczące wydarzeń naszego miasta i regionu, wydarzeń obyczajowych, kulturalnych, polityki lokalnej, wydarzeń i wyników sportowych.

Codziennie nowe i regularne informacje przyciągają użytkowników z Bydgoszczy i regionu. Ilość użytkowników i czytelników rośnie dynamicznie z każdym miesiącem a tempo wzrostu powzoliło przekroczyć liczbę 75tys UU (unikalnych uzytkowników) w pierwszym roku funkcjonowania portalu, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy odsłon banerów w kazdym tygodniu.

KONTAKT Z NAMI

PortalBydgoski.pl

redakcja (at) portalbydgoski.pl
Bydgoszcz
Kujawsko - Pomorskie
Polska

FORMULARZ ZAPYTANIA