Portal Bydgoski - Rzetelne informacje z Bydgoszczy

Imieniny:

To co ważne

ZwierzętaPomóż znaleźć Sarę

Wyjeżdżając za chlebem do Holandii zostawił Sarę pod opieką osoby, która się z tego zadania nie wywiązała i psa zgubiła.

 

Kącik Adopcyjny

Groszek to sympatyczny, czteroletni, rudy-podpalany mieszaniec. Został podrzucony pod schronisko 22 października 2011 roku. Najwyraźniej jego właścicielowi zabrakło odwagi, by oddać go osobiście i powiedzieć o nim kilka słów. Groszek to taki trochę „lovelasik”, lubi się tulić i łasić i czasami swoim spojrzeniem potrafi wymusić to od każdego. Typowy z niego kanapowiec, choć nie pogardzi też zabawą. Do innych psów podchodzi obojętnie, dając wyraźnie znać, że to on jest najpiękniejszy i najsłodszy-taki z niego narcyz. Ale, gdy musi się skoncentrować, robi to na sto procent. Podczas pozytywnego szkolenia psów schroniskowych „LIRA”, udowodnił, że mądry z niego psiak, zdając egzamin perfekcyjnie. Więc może się również pochwalić znajomością podstawowych komend. Groszek jest zaszczepiony i wykastrowany.

Numer ewidencyjny: 1185/11

Kira to czarna-podpalana, o średnio-długiej sierści, sześcioletnia ślicznot notka. Została znaleziona na ul. Fordońskiej, przy Urzędzie Skarbowym, przywieziona do schroniska 17 stycznia 2012roku. Kira jest bardzo spokojna, stonowana i dojrzała, nie w głowie jej zabawki, ani gonitwy za piłką, mimo, że bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami to widać, że najlepiej czuje się wśród ludzi. Jest bardzo grzeczna i miła, lubi się przytulać i jest bezproblemowa. Nie ważne, czy jest na smyczy, czy chodzi luźno, nie odstępuje człowieka na krok. Jest bardzo spragniona miłości i bliskości z człowiekiem, widać mocno przeżyła rozłąkę ze swoim właścicielem, który prawdopodobnie ja porzucił. Jej przyszli właściciele nie będą mieli z nią żadnych kłopotów, wystarczy, że ją pokochają. Kira jest zaszczepiona i zostanie wysterylizowana w najbliższym terminie.

Numer ewidencyjny: 0062/12

Ten mały, czarny, krótkowłosy psiak ma na imię Kodi i ma trzy lata. Został oddany przez swoich właścicieli na początku lutego, ze względu na przeprowadzkę. Kodi przez całe swoje dotychczasowe życie mieszkał w domu z ogrodem i dużym podwórkiem. Większość czasu spędzał na zewnątrz, bawiąc się z dziećmi, biegając po całej posesji. Niestety jego właściciele zmuszeni byli przenieść się do mieszkania w bloku, gdzie Kodi by sobie nie poradził, ze względu na swój żywy temperament. Podczas nieobecności właścicieli, Kodi bardzo dobrze pilnował posesji i poza domownikami na podwórko nie wpuścił nikogo. Niezbyt dobrze i komfortowo czuje się na smyczy-bez niej o wiele lepiej i grzeczniej chodzi przy nodze. Mimo, że miał swoją budę to noce spędzał w domu, nie tracąc przy tym czujności. Kodi jest zaszczepiony i w najbliższym czasie będzie wykastrowany.

Numer ewidencyjny: 0139/12

Lora to jasno-brązowa, szorstkowłosa, półtoraroczna sunia z krótkim ogonkiem. Do schroniska trafiła pod koniec stycznia tego roku z ul. Sosnowskiego w Bydgoszczy. Lorka to wesoła suczka, która swoim niebywale łagodnym i przyjaznym temperamentem przyciągnie i rozkocha w sobie każdego!  Uwielbia zabawę z innymi psami. Jest bardzo pojętna i szybko się uczy. Doskonale wie, kiedy jest pora spaceru, a kiedy musi wracać do boksu, czeka grzecznie na swoją opiekunkę przy furtce, aż po nią przyjdzie i ją odprowadzi.  Świetną alternatywą dla Lorki byłby dom z ogrodem, najlepiej czułaby się mając przez cały dzień swobodę i możliwość wyhasania się na świeżym powietrzu. Lorka posiada komplet szczepień i wkrótce zostanie wysterylizowana.

Numer ewidencyjny: 0110/12

Luna to średniej wielkości, czarna-podpalana, dwuletnia sunia z krótkim ogonem, swoim wyglądem nieco przypominająca owczarka niemieckiego, która do schroniska trafiła z powodu śmierci swojej właścicielki. Luna jest pełna energii i wigoru, bardzo kontaktowa wobec ludzi, nawet dla niej obcych. W stosunku do innych psów bywa czasami zazdrosna i zaczepna. Pewnie, dlatego, że mieszkała z osobą samotną i miała ją tylko dla siebie. Luna jest nauczona czystości, pięknie chodzi na smyczy-nie ciągnie! Będzie wspaniałym towarzyszem i przyjacielem dla osoby, która czuje się samotna. Jest zaszczepiona i oczekuje na zabieg sterylizacji.

Numer ewidencyjny: 0061/12

Marylka to malutka, czarno-beżowa sunia, swoją posturą, troszkę przypominająca pinczera. Marylka została znaleziona na ul. Brzozowej w Bydgoszczy, 16 lutego tego roku, skąd przywieziona została do schroniska. Oceniliśmy ją na około pięć lat. Marylka to fajna i pocieszna psinka, która przebywając w boksie jest cały czas zestresowana. Dopiero w towarzystwie człowieka, potrafi się nieco uspokoić, zwłaszcza, gdy wskoczy na ręce się przytuli. Natomiast, gdy wraca do swojego boksu znów zaczyna się denerwować. Gdy przywieziono Marylkę do schroniska miała założone na sobie szelki, które świadczą o tym, że chodziła na smyczy i faktycznie całkiem dobrze i pewnie na tej smyczy się czuje. Nie powinna mieć kłopotów z zaklimatyzowaniem się w nowym domu. Dla Marylki ważne jest, żeby jak najszybciej ten dom znalazła. Posiada aktualne szczepienia, lekarz odstąpił od zabiegu sterylizacji, gdyż wykrył u Marylki niewielkie problemy kardiologiczne, na które wpływ może mieć właśnie stres spowodowany pobytem w schronisku.

Numer ewidencyjny: 0180/12

Puszek to mały, czarny, starszy pudelek, znaleziony w Bydgoszczy pod koniec grudnia ubiegłego roku, przez Straż Miejską. Puszek jest miły, łagodny i towarzyski w stosunku do ludzi. Bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami. Z uwagi na swój wiek niezbyt interesują go zabawy i igraszki, ale za to jakiś spokojny, nie za długi spacer. Lubi, gdy się go czesze, głaszcze i czasem przytuli. Puszek nie ma wygórowanych wymagań, chciałby swoją emeryturę spędzić na swoim czystym i suchym posłaniu w spokojnym i ciepłym domku, gdzie mógłby od czasu do czasu wskoczyć na kolana i przytulić się do swojego właściciela, wyjść z nim na krótki spacer, zaczerpnąć świeżego powietrza i pewnie chciałby, żeby ktoś go jeszcze pokochał. Puszek posiada komplet szczepień i niebawem zapadnie decyzja o ewentualnej jego kastracji.

Numer ewidencyjny: 1479/11

Rex to brązowy-podpalany, średniej wielkości, dziewięciomiesięczny psiak w typie posokowca bawarskiego. Został oddany przez właścicieli 10 marca z powodu utraty mieszkania. Rex to miły i sympatyczny szczeniak, który uwielbia przebywać na zewnątrz. Potrzebuje mnóstwo ruchu, jest bardzo czujny i świetnie pilnuje swojego terytorium. Wszystkie wyżej wymienione cechy potwierdzają jego podobieństwo i pokrewieństwo do posokowców, czyli psów myśliwskich. Jeżeli ktokolwiek zdecydowałby się na adopcję Rexa, powinien znać charakterystykę tej rasy. Rex na pewno nie nadaje się do mieszkania w bloku, fajnie gdyby, zainteresowała się nim osoba, która miała już doświadczenie z psami myśliwskimi. Rex jest zaszczepiony i wkrótce zostanie wykastrowany.

Numer ewidencyjny: 8039/12

Sonia to beżowo-biała, gładkowłosa, trzy i pół letnia suczka w typie amstaffa. To kolejny psiak odebrany właścicielom przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt z Bydgoszczy, na początku lutego ze względu na złe warunki bytowe, lub ich brak, które doprowadziły Sonię na skraj wyczerpania. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji inspektorów OTOZ-u, a także lekarzom ze schroniska, no i oczywiście niebywałej sile woli i chęci do życia, stan Sonii bardzo szybko się poprawił, odzyskała formę i humor. To łagodna i kochana sunia, energiczna i skora do współpracy z człowiekiem. Nadal brak jej pewności siebie i to trochę przeszkadza jej w kontaktach z innymi psami. Nie interesują jej zbytnio zabawki, ale smycz i spacer z człowiekiem-jak najbardziej!  Jej przyszły właściciel będzie musiał o tym pamiętać i dać jej trochę czasu i forów, by odzyskała równowagę i pewność siebie, a z czasem na pewno odwdzięczy się podwójnie swoją miłością i oddaniem. Sonia została już zaszczepiona i niebawem będzie wysterylizowana.

Numer ewidencyjny: 0176/12

Zara to czekoladowa, typowa amstaffka, o nietypowym jak na tę rasę nad wyraz łagodnym i przyjaznym charakterze. Zara trafiła do schroniska 2 lutego tego roku, przywieziona przez patrol Policji z ul. J. Styki w Bydgoszczy. W tej chwili ma około dwóch lat, jest wesoła, żywa i spragniona kontaktu z człowiekiem. Co prawda ciągnie trochę na smyczy, ale pewnie, dlatego, że jest ciekawa całego otaczającego ją świata, a większość dnia spędza sama w boksie z uwagi na swoją rasę. Na spacerach bardzo dobrze i spokojnie reaguje na inne psy, nie przejawia żadnej agresji! Mamy nadzieję, ze uda się nam znaleźć jej odpowiedzialnego właściciela, który tej agresji w Zarze nie wznieci i jej nie zepsuje, gdyż na chwilę obecną Zarka nawet muchy by nie skrzywdziła. Jest zaszczepiona i wysterylizowana.

Numer ewidencyjny: 0133/12

 

Sterylizacja kotek

Sterylizacja kotek to najefektywniejszy sposób na uniknięcie przychodzenia na świat niechcianych, kocich maluchów. Całe rzesze odpowiedzialnych karmicielek  dbają o to by sterylizować, nasze, przyblokowe i przydomowe koty. W Bydgoszczy jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji. Sterylizacja wolno żyjących kotów obu płci jest dofinansowywana rok rocznie przez Urząd Miasta.

 

Światowy Dzień Kota


W naszym kraju obchodzony po raz pierwszy 19.02.2006 stało się tak za przyczyną Miesięczników 'KOT" oraz "Cat Club Łódź"

 

Relacja z wystawy psów

W sobotę i niedzielę w naszym mieście odbyła się Walentynkowa Wystawa Psów Rasowych. Psie piękności prezentowały się w pawilonach Stadionu Zawiszy.

 

 

VIII Walentynkowa Wystawa Psów Rasowych

W roku 2005 po raz pierwszy w naszym mieście miała miejsce Walentynkowa Wystawa Psów Rasowych, która została zorganizowana przez Oddział Bydgoski Związku Kynologicznego w Polsce mającym obecnie swoją siedzibę przy ul. Ułańskiej 4.

 


BIURO REKLAMY PORTALU

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji lub zamówić kampanię banerową zadzwoń do Biura Reklamy:

Telefon 505 416 199 biuro@reklamy24.pl

O NAS

PortalBydgoski.pl to codziennie najnowsze informacje dotyczące wydarzeń naszego miasta i regionu, wydarzeń obyczajowych, kulturalnych, polityki lokalnej, wydarzeń i wyników sportowych.

Codziennie nowe i regularne informacje przyciągają użytkowników z Bydgoszczy i regionu. Ilość użytkowników i czytelników rośnie dynamicznie z każdym miesiącem a tempo wzrostu powzoliło przekroczyć liczbę 75tys UU (unikalnych uzytkowników) w pierwszym roku funkcjonowania portalu, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy odsłon banerów w kazdym tygodniu.

KONTAKT Z NAMI

PortalBydgoski.pl

redakcja (at) portalbydgoski.pl
Bydgoszcz
Kujawsko - Pomorskie
Polska

FORMULARZ ZAPYTANIA