5 korzyści z ocieplania poddasza pianką PUR

Pianka PUR jest stosunkowo nowym produktem na rynku materiałów remontowo-budowlanych. Dlatego wiele osób nie wie jeszcze o jej właściwościach, a warto je poznać, gdyż to innowacyjne rozwiązanie może istotnie wpłynąć na stan budynku i zdrowie jego mieszkańców.

pianka-pur, materialy-budowlane, izolacja

Do izolacji poddaszy najczęściej stosuje się piankę otwarto-komórkową, która charakteryzuje się paro przepuszczalnością, posiada bardzo dobre własności termoizolacyjne i wiele innych zalet. Izolacja natryskowa jest:

 1. Trwała
  Pianka ma wysoką odporność na biodegradację, dzięki czemu z czasem jej właściwości nie ulegają pogorszeniu. Zaaplikowana izolacja nie kurczy się ani nie obwisa, wręcz przeciwnie – wzmacnia konstrukcję poddasza.
 2. Lekka
  Otwarto-komórkowa pianka PUR jest znacznie lżejsza niż np. wełna mineralna, ponadto warstwa nowoczesnego materiału izolacyjnego może być odpowiednio mniejsza, co nie obciąży nadmiernie konstrukcji dachu. Izolacja natryskowa poddasza to dobry pomysł, jeśli mamy ograniczenia dotyczące miejsca, które możemy poświęcić na umieszczenie materiału izolacyjnego – rozpylona substancja dotrze nawet w trudnodostępne obszary.
 3. Zdrowa
  Pianka przepuszcza parę, ale nie nasiąka wodą, dzięki czemu nie namnażają się w niej grzyby i pleśń. Jej ogromna zaleta to neutralność chemiczna – substancja jest w pełni bezpieczna dla domowników i nie wywołuje reakcji alergicznych. Materiał nie pyli, jak to ma miejsce w przypadku wełny mineralnej.
 4. Ekonomiczna
  Wykorzystanie pianki PUR to inwestycja, która w kontekście budowy całego domu nie jest aż tak kosztochłonna. Zastosowanie tego innowacyjnego materiału zwróci się stosunkowo szybko dzięki oszczędnościom w wydatkach na ogrzewanie. Niezmienne parametry pianki sprawiają, że warto w nią zainwestować i cieszy się spokojem przez długie lata.
 5. Kompleksowa
  Oprócz wymienionych wyżej zalet pianka PUR ma bardzo dobre właściwości akustyczne – już warstwa szerokości 10 cm redukuje hałas aż o 55 decybeli. Substancja sprawdza się w starym budownictwie, a nawet w obiektach zabytkowych. Eliminuje mostki termiczne, które prowadzą do utraty ciepła. Ponadto stwarza środowisko nieatrakcyjne dla gryzoni i innych szkodników. Jest materiałem samogasnącym, przystosowanym do szybkiej aplikacji na poddaszu.

Przytoczone korzyści z pewnością zachęcą inwestorów do poszukiwania informacji dotyczących izolacji natryskowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *