Na Wszystkich Świętych autobusami i tramwajami za darmo

To pomysł prezydenta Rafała Bruskiego, który na najbliższej sesji Rady Miasta ma zaproponować taką propozycję radnym.


– Zależy mi na tym, by bydgoszczanie w tym dniu mogli bez większych problemów dotrzeć na groby swoich bliskich – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – Autobusy i tramwaje zajmują zdecydowanie mniej miejsca na ulicach niż indywidualne pojazdy. To stwarza szansę, na płynniejszy ruch w tak newralgicznym dniu. Poza tym to także doskonała forma promocji publicznego transportu.

Drogowcy już przygotowują wzmocnienie komunikacji miejskiej na dzień Wszystkich Świętych. Planowana jest między innymi organizacja dodatkowych linii tramwajowych z Wilczaka i Wyżyn do pętli przy ul. Rycerskiej, która sąsiaduje z kilkoma cmentarzami. Utworzone zostaną też specjalne linie autobusowe dojeżdżające w rejon pozostałych dużych cmentarzy. Na drogi ma też wyjechać więcej autobusów i tramwajów.

– Liczę, że część pasażerów, którzy skorzystają z nowych autobusów, będzie do nich częściej wracać. Dlatego zamierzam zaproponować radnym podjęcie uchwały o bezpłatnych przejazdach komunikacją miejską 1 listopada – dodaje prezydent Bruski.

Aktualizacja: Rada Miasta przegłosowała propozycję prezydenta. 1 listopada pojedziemy autobusmi za darmo.

Co sądzicie o propozycji prezydenta Bydgoszczy? To dobre rozwiązanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *