Seria szkoleń dla żołnierzy w JFTC

Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) rozpoczęło nową serię szkoleń dla żołnierzy, którzy już wkrótce zaczną służbę w ramach misji ISAF (International Security Assistance Force).


5 lipca generał brygady Wojciech Grabowski, dowódca JFTC oraz wiceadmirał Rainer Brinkmann, zastępca dowódcy Dowództwa Operacyjnego Bundeswehry (Bundeswehr Joint Forces Operations Command), powitali uczestników oraz członków kierownictwa szkolenia.
Wraz z końcem 2014 roku zakończy się misja ISAF w Afganistanie, po której – zależnie od wytycznych politycznych – rozpocznie się misja Resolute Support. W związku z tym JFTC przygotowało nową koncepcję szkolenia dostosowaną do aktualnych potrzeb i rozpoczyna nowy projekt szkoleniowy pod nazwą Train Advise Assist Command North (TAAC-N)/ Train Advise Assist Team (TAAT). Po raz pierwszy personel dowództwa TAAC „Północ” oraz doradcy pracujący na terenie całego Afganistanu wezmą udział we wspólnym szkoleniu, którego kulminacją będzie wspomagane komputerowo ćwiczenie dla całego dowództwa.
Około 100 przyszłych członków dowództwa TAAC „Północ” oraz TAAT z 12 krajów NATO i Partnerstwa dla Pokoju przyjechało do JFTC, aby przygotować się do misji w Afganistanie. W ciągu najbliższych dwóch tygodni przejdą przez trzy fazy szkolenia – zajęcia teoretyczne z zakresu specjalistycznych uwarunkowań misji w Afganistanie, szkolenie zgrywające sztab i kompleksowe ćwiczenie dowódczo-sztabowe odtwarzające realia misji. Program szkolenia przygotowano w taki sposób, aby uczestnicy mogli w pełni przygotować się do wypełniania konkretnych zadań, za które będa odpowiedzialni w Afganistanie, oraz aby mogli stworzyć efektywnie działające zespoły, wspierające dowódcę w procesie podejmowania decyzji.
W trakcie szkolenia uczestników wesprze około 185 żołnierzy i cywilów, włączając w to ekspertów, logistyków, informatyków, a także przedstawicieli Afgańskich Narodowych Sił Bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *