Typy gablot szklanych i ich zastosowanie

Witryny oraz gabloty szklane to rozwiązania, których zadaniem jest piękna ekspozycja sztuki, artefaktów, pamiątek czy asortymentu sklepowego. Ich bogate zastosowanie sprawia, że doskonale sprawdzają się one zarówno w muzeach, sklepach, restauracjach czy w domowym zaciszu. Co oferuje rynek artykułów wystawienniczych klientom?

Witryny i gabloty dostępne są w różnych konfiguracjach, stąd też można znaleźć modele wolnostojące lub komponowane w otaczającą przestrzeń. Istnieją również warianty pełniące rolę ścianek działowych, a także takie, które podwieszane są u sufitu. Popularne – szczególnie w muzeach czy galeriach – są też elementy wpuszczone w podłogę, za sprawą których możliwa jest atrakcyjna prezentacja.

gablota-szklana, witryny-szklane, gabloty-szklane-bydgoszcz

Rodzaje gablot wolnostojących

Do tej grupy zaliczyć można witryny ladowe, które zaprojektowane są tak, aby prezentowały asortyment w nich zawarty klientom, umożliwiając jednocześnie swobodny dostęp do zawartości personelowi. Modele te najlepiej sprawdzają się w sklepach, bez względu na branżę.

Gabloty środkowe prezentują znajdujące się w nich obiekty z każdej strony, dlatego najczęściej umieszcza się je w centralnych lokalizacjach pomieszczeń. Z kolei witryny przyścienne ukazują zawartość tylko z jednej strony. Oba te rodzaje wykorzystywane są w znacznie większym stopniu niż rozwiązania ladowe, a znajdują one zastosowanie zarówno w sklepach, jak również w muzeach, szkołach czy w domach właścicieli, pragnących pięknie wyeksponować cenne przedmioty lub kolekcje.

Typy gablot i witryn a ich zastosowanie

Witryny produkowane przez specjalistów dostępne są w standardowych rozmiarach, ale często wykonuje się je także na specjalne zamówienia. Projekty nierzadko uwzględniają bezpieczeństwo, dlatego zwykle modele prezenterów wyposażone są nie tylko w klasyczne zamykanie, ale też specjalne systemy alarmowe. Gabloty wyróżniają się różnorodnymi stylami, kształtami i rodzajami materiałów, dlatego każdy model znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, marketingu i kultury.

Szklane wystawy ogłoszeniowe cieszą się ogromną popularnością w budynkach instytucji publicznych, gdzie stanowią miejsce udostępniania ważnych komunikatów i informacji. Mogą być dokładnie dostosowane do eksponowanego przedmiotu, bez względu na to, czy są to puchary, sztandary czy też inne elementy. Gabloty w muzeach są z kolei najczęściej wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia, które chronią eksponaty przed kurzem, wilgocią i dotykaniem przez zwiedzających. Tutaj również bardzo często instalowane jest dodatkowe akcesoria – choćby w postaci oświetlenia. Gabloty szklane stanowią także jeden z podstawowych elementów wyposażenia sklepów, szczególnie takich, w których dostępna jest ekskluzywna grupa produktów. Zazwyczaj można je spotkać w salonach jubilerskich lub punktach ze sprzętem elektronicznym. Witryny te są wówczas uzupełniane w zamki na klucz, bądź inne zabezpieczenia przeciwwłamaniowe. Odpowiednie dopasowanie poszczególnych modeli wystaw, bez względu na ich przeznaczenie, pozwala stworzyć niezwykły klimat we wnętrzach.

Producent batr.com.pl od lat tworzy swój asortyment z wyjątkowym zaangażowaniem, dlatego gabloty szklane tej marki zawsze pięknie zaprezentują zawartość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *