Wybieramy bramę garażową

Przy projektowaniu domu zawsze uwzględniamy miejsce przeznaczone do parkowania samochodu, czyli garaż. Dobrze dobrana brama garażowa zapewnia bezpieczeństwo pojazdom oraz komfort każdemu kierowcy. Bramy garażowe różnią się od siebie, jaką więc wybrać?

Bramy rozwieralne (skrzydłowe) przypominają drzwi. Jednoskrzydłowe montowane na zewnątrz wymagają stosunkowo dużej powierzchni, co może komplikować parkowanie auta. Natomiast bramy garażowe dwuskrzydłowe są bardziej optymalnym rozwiązaniem.


Bramy rozwieralne produkowane są zwykle z drewna, otwiera się je (i zamyka) ręcznie, co nie jest komfortowym rozwiązaniem, zwłaszcza w zimowe dni. Ich zaletą jest przystępna cena i szybkość montażu konstrukcji.

Bramy garażowe uchylne spełniają swoją rolę w garażach przeznaczonych na jedno auto, ponieważ nie są zbyt szerokie oraz wysokie. Wykonane są zazwyczaj z usztywnionej blachy, są proste w użytkowaniu, standardowo zamykane na zamek z wkładką.

Bramy segmentowe montuje się w garażach położonych bezpośrednio przy ulicach. Zbudowane są z połączonych segmentów, które posiadają stalowe profile oraz stalowej blachy pokrytej farbą, poliestrem, albo okleiną. Segmenty przesuwają się po prowadnicach, dzięki czemu skrzydła bramy chowają się w środku garażu.

Niezwykle wygodna jest możliwość otwierania i zamykania bramy jednym przyciskiem, co umożliwia napęd elektryczny. Taki napęd uruchamiany przyciskiem, albo pilotem, bardzo przydaje się w deszczowe, czy mroźne dni.

Firma Polbram produkuje bramy garażowe segmentowe, produkowane z najwyższej jakości materiałów. Montaż bram odbywa się głównie na terenie Bydgoszczy oraz w sąsiednich miejscowościach. Oferujemy również solidne ogrodzenia oraz drzwi zewnętrzne.

Bramy garażowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *