Portal Bydgoski - Rzetelne informacje z Bydgoszczy

Imieniny:

To co ważne

Na lotnisko pojedziemy zmodernizowaną drogą

Droga prowadząca do lotniska zostanie w najbliższych latach  zmodernizowana. – Umożliwi to zainicjowany już  proces zmiany kategorii  tego połączenia na drogę krajową -  mówi sekretarz stanu w Ministerstwie  Infrastruktury i Rozwoju, Paweł Olszewski.

Na lotnisko pojedziemy zmodernizowaną drogą

 

Port Lotniczy Bydgoszcz w porozumieniu z Ministerstwem Infrastruktury i  Rozwoju zaproponował gminie Białe Błota rozpoczęcie procesu zmiany  kategorii ważnej drogi łączącej węzeł na drodze krajowej nr 5 z  lotniskiem. Zgodnie z ustawą o drogach publicznych do kategorii dróg  krajowych zaliczane są miedzy innymi drogi prowadzące do ogólnodostępnych  przejść granicznych. Takie przejście funkcjonuje także na bydgoskim  lotnisku. Warto podkreślić, że działa tam także terminal cargo. Oznacza  to, że z drogi prowadzącej na lotnisko korzystają też ciężarówki. Gminna  droga jednak nie jest w żaden sposób dostosowana do takiego ruchu.  Znajduje się ona w złym stanie technicznym, a planowana modernizacja  powinna zostać przeprowadzona w oparciu o standardy obowiązujące na  drogach krajowych.

- Między innymi z tego powodu zależy nam na uregulowania kategorii tej  drogi. Poza tym zdaję sobie doskonale sprawę, że gminie trudno przeznaczać  fundusze na modernizację drogi w oparciu o najwyższe standardy. Tymczasem  będzie to infrastruktura służąca mieszkańcom całego województwa. Po  sfinalizowaniu zmiany kategorii drogi zadanie to będzie realizowane  jednocześnie z budową trasy S5 – podkreśla Paweł Olszewski.

Modernizacja drogi gminnej z węzła „Lotnisko” na DK nr 25 do terminalu  Portu Lotniczego Bydgoszcz to ważny element wspierający rozwój portu oraz  poprawiający wizerunek naszego regionu. Rozbudowana droga zapewni wygodny  i bezpieczny dojazd do portu pasażerom i gościom. Obecnie droga dojazdowa  do lotniska  to ostatni element, który znacząco odbiegał od  wyglądu  przebudowanej drogi krajowej DK nr 5 oraz nowoczesnego budynku terminala.

Dzięki rozbudowie pasażerowie przylatujący do naszego regionu, wyjeżdżając  z Portu skorzystają z nowoczesnej drogi co będzie stanowić wizytówkę  infrastruktury całego regionu. Warto wspomnieć że w najbliższych miesiącach planowana jest rozbudowa  terminalu oraz parkingu. Droga dojazdowa o odpowiedniej jakości jest już  standardem pośród regionalnych portów w kraju. Modernizacja drogi  dojazdowej do Portu będzie dopełnieniem wszystkich działań inwestycyjnych  jakie przeprowadził Port w ostatnich latach.

Planowany termin zmiany kategorii drogi to początek 2017 roku. Warunkiem  jest podjęcie odpowiednich uchwał przez gminę Białe Błota. To otworzy  drogę do opracowania projektu modernizacji i przeprowadzenia prac. Będą  się one toczyć równolegle z budową drogi ekspresowej S5 i zakończą do 2019  roku.

Droga do lotniska

- Długość odcinka – 800 metrów
- Obecna kategoria – droga gminna
- Docelowa kategoria – droga krajowa
- Modernizacja  - do 2019 roku, równolegle z trasą S5


 

Czy on Ciebie zdradza?
Podejrzewasz, że On ma kochankę? Sprawdź swojego partnera!
zdrada


Komentarze  

 
# Sycz SYCZ SYCZ!Dawid 2015-10-20 22:40
Inwestycje to PLATFORMA a PLATFORMA to Robert Sycz i na niego głosuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# popieramagata 2015-10-20 23:09
Tyle czasu przed telewizotem, tyle emocji. nalezy mu sie! :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# kazdy rozsadny popierapatelniawglowie 2015-10-20 23:10
Ja mam prosta metode - ostatni na liscie i tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

BIURO REKLAMY PORTALU

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji lub zamówić kampanię banerową zadzwoń do Biura Reklamy:

Telefon 505 416 199 biuro@reklamy24.pl

O NAS

PortalBydgoski.pl to codziennie najnowsze informacje dotyczące wydarzeń naszego miasta i regionu, wydarzeń obyczajowych, kulturalnych, polityki lokalnej, wydarzeń i wyników sportowych.

Codziennie nowe i regularne informacje przyciągają użytkowników z Bydgoszczy i regionu. Ilość użytkowników i czytelników rośnie dynamicznie z każdym miesiącem a tempo wzrostu powzoliło przekroczyć liczbę 75tys UU (unikalnych uzytkowników) w pierwszym roku funkcjonowania portalu, co przekłada się na kilkadziesiąt tysięcy odsłon banerów w kazdym tygodniu.

KONTAKT Z NAMI

PortalBydgoski.pl

redakcja (at) portalbydgoski.pl
Bydgoszcz
Kujawsko - Pomorskie
Polska

FORMULARZ ZAPYTANIA