Dlaczego warto uczyć dzieci języka angielskiego?

Wielu rodziców staje przed dylematem, czy zapisać swoje dziecko do szkoły językowej. Czy jest to potrzebne, skoro i tak będzie uczyć się w szkole? Czy w ten sposób nie ograniczamy mu czasu przeznaczonego na dzieciństwo? Jeśli się jednak zdecydujemy, aby zapisać malucha na kurs, to jaki wiek będzie najodpowiedniejszy?

Im wcześniej, tym lepiej. I naprawdę warto. Ucząc dziecka języka angielskiego od najmłodszych lat – zapewniasz mu lepszy start w przyszłość. Nauka języka wcale nie musi być nudna. Wiele szkół językowych oferuje kursy przygotowane specjalnie dla najmłodszych. Nauka odbywa się tam poprzez zabawę. Tematyka zajęć jest dostosowana do wieku. Dzieci odgrywają ciekawe i zabawne scenki, przez co z łatwością opanowują nowe słówka. I to zanim nauczą się pisać i czytać! Jedną z takich szkół jest International House z siedzibami w Bydgoszczy, Toruniu i Inowrocławiu. Dlaczego warto uczyć dziecko angielskiego już w wieku 5-6 lat?


Ponieważ uczą się one znacznie szybciej niż osoby dorosłe. Mózg takich dzieci jest bardzo plastyczny, łatwo przyswajają nową wiedzą. Do nauki języka obcego używają instynktownie tych samych sposobów, dzięki którym nauczyły się swojego języka ojczystego. Naśladują one wymowę, a z czasem same rozpracowują zasady gramatyczne, takie jak chociażby szyk zdań, czy tworzenie pytań. W miarę dorastania, umiejętność naturalnego przyswajania języka maleje. W wieku kilkunastu lat gramatykę przyswajamy świadomie, musimy się jej wyuczyć niemalże na pamięć.

Dzieci mają mnóstwo wolnego czasu na naukę języka. W życiu dorosłym często narzekamy na brak wolnego czasu – pracujemy, wychowujemy dzieci, pielęgnujemy swoje pasje. Na naukę języka często po prostu brakuje nam czasu. A znajomość angielskiego jest dzisiaj niezbędna niemal w każdym miejscu. Niemal każdy pracodawca wymaga znajomości języka angielskiego co najmniej w stopniu średniozaawansowanym. Coraz więcej firm otwiera się na rynki zagraniczne, a przecież trzeba się jakoś dogadać. Znając język angielski mamy możliwości także poznawania wielu ciekawych ludzi. Zapisując dziecko na angielski w pierwszych latach jego życia – otwierasz mu drzwi do poznawania całego świata.

Chcesz zapisać swoje dziecko na skuteczną naukę języka angielskiego poprzez zabawę – odwiedź naszą stronę: https://www.bydgoszcz.inthouse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *