Poczta walentynkowa

Czy w Twojej szkole podstawowej popularna była poczta walentynkowa? Zazwyczaj było to zwykłe pudło, ale raz w roku jego zawartość przynosiła wiele radości.

Funkcjonowanie takiej poczty było banalnie proste. Wybierało się osoby odpowiedzialne za przygotowanie pudełka, które później było wystawione w szkole. Chętne osoby mogły wrzucać do środka kartki walentynkowe dla innych uczniów. Wystarczyło podpisać kopertę imieniem, nazwiskiem i dopisać z której klasy jest ta osoba. Poczta walentynkowa zazwyczaj rozpoczynała swoją działalność kilka dni przed Walentynkami, by potem, właśnie w ten dzień, móc wywołać na twarzach ludzi odrobinę radości.


Szkolna poczta walentynkowa była idealną okazją, aby komuś powiedzieć, że się Wam podoba. Kartki zazwyczaj wysyłało się anonimowo, dzięki czemu radość na twarzy obdarowanej osoby była jeszcze większa, bo dawało się jej do zrozumienia, że jest obiektem czyichś westchnień.

A gdyby tak przenieść realia szkolnych skrzynek walentynkowych do czasów dzisiejszych? Może z okazji zbliżających się Walentynek chciałbyś lub chciałabyś sprawić komuś radość, pokazać, że ktoś jest dla Ciebie ważny? Obecnie wysyłanie kartek okolicznościowych jest czymś kultowym, rzadko spotykanym. Wszystko za sprawą maili, smsów czy kanałów społecznościowych. Może warto to wykorzystać? Wyślij w tym roku bliskiej osobie kartkę walentynkową i spraw jej ogromną radość. Wyślij ją do kogoś, kto Ci się podoba, na komu Ci zależy, do swojego partnera – zdecyduj! Jeżeli jest to ktoś Ci bliski zaaranżuj kartkę tak, jakby wysłał ją nieznajomy, Tajemniczy Wielbiciel, Tajemnicza Walentynka, a jeżeli chcesz dać komuś do zrozumienia, że jest dla Ciebie ważny, a ta osoba niekoniecznie będzie wiedziała kto jest adresatem możesz podpisać się pierwszą literą swojego imienia – niech się trochę pogłowi.

To tak niewiele, aby sprawić komuś radość. Wybierz kartkę dopasowaną do Twoich potrzeb, napisz kilka słów i gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *