Potępianie „lansu” czy fanpage nienawiści?

Już ponad 2 700 osób „polubiło“ na Facebooku fanpage kpiący z uczniów I LO w Bydgoszczy.


Strona zatytułowana „BDG Sra na LO 1. Jedynke hipsterską wylęgarnie“ została założona dokładnie 27 grudnia i już od pierwszych dni swojego funkcjonowania zaczęła wzbudzać duże zainteresowanie Internautów. Można na niej znaleźć liczne zdjęcia ukazujące uczniów „jedynki“ w różnych, niekiedy nie przystających nastolatkom sytuacjach, takich jak chociażby picie alkoholu. Kpiny, wyzwiska i liczne komentarze pod adresem „jedynkowiczów“ to na tej stronie norma. Jak twierdzą twórcy fanpage, ma on na celu ukazanie pewnego rodzaju patologii społecznej. Wg nich I LO, które od lat uchodzi za jedną z najlepszych szkół średnich w Bydgoszczy to lęgowisko „lanserów“ i nastolatków, którzy uczą się nie dla poszerzania swojej wiedzy, lecz „prezentów“ od rodziców.

Jak skomentował sprawę Dyrektor I LO jest to strona, która „godzi w dobre imię szkoły“. W tej kwestii zdania są jednak podzielone.

W „jedynce“ od zawsze miały miejsce takie zdarzenia. Licealiści od zawsze piją i bawią się jak szaleni, a w I LO do tego wszystkiego dochodzi „lans“ i chęć wywyższania się nad innymi. – komentuje Marta, absolwentka I LO – To swojego rodzaju „elita“ wśród uczniów. Przyda im się mały kopniak. Może wyciągną z tego jakieś wnioski.

Sam chodziłem do I liceum i nie czuję się lepszy. Elementy lansu mają miejsce wszędzie, a twórcy tego fanpage wyraźnie mają jakiś uraz do „jedynkowiczów“. – komentuje Marek, który „jedynkę“ ukończył w 2007 roku. – Nie można tak ośmieszać ludzi i twierdzić, że to jedynie „żart“ lub akcja mająca zwrócić uwagę na pewnego rodzaju nieprawidłowości! Jeśli walczyć to w inteligentny sposób i na poziomie, a nie jak ma to miejsce na tej stronie! – dodaje oburzony.

Rzeczywiście kwestia sposobu w jaki jest ukazywany przytaczany przez twórców strony „problem“ jest przedstawiany pozostawia wiele do życzenia. O tym czy strona ma prawo istnieć, a jeśli tak, to czy taka forma jest odpowiednia zadecyduje najprawdopodobniej prokuratura. Sprawa ma zostać zgłoszona bowiem przez Dyrekto

r I LO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *