Sportowa rywalizacja w Bydgoszczy

Nie każdy wie, że w Bydgoszczy tego lata zaplanowano wiele dużych imprez sportowych. Sprowadza to do miasta profesjonalnych zawodników, amatorów i kibiców. Niedawno odbył się Enea Bydgoszcz Triathlon, ale to nie jedyne warte odnotowania wydarzenie sportowe. Co ciekawe wszystkie zmagania mają związek z wodą.

Największa w Polsce impreza triathlonowa

W dniach 7 i 8 lipca odbył się Enea Bydgoszcz Triathlon, podczas którego kilkanaście tysięcy osób kibicowało czterem tysiącom sportowców. Zawody rozgrywały się na dystansach ½, ¼ i 1/8. Najkrótszy z nich zachęcał początkujących triathlonistów do sprawdzenia swoich możliwości. Niezależnie od długości odcinka na każdy z nich składały się: pływanie, jazda rowerowa i bieg. Przeprowadzono także quadrathlon, który oprócz tradycyjnych dyscyplin wzbogacono o kajakarstwo. W ramach Enea Bydgoszcz Triathlon miały miejsce Mistrzostwa Polski dla osób niedowidzących i niewidomych, a także charytatywny Enea Bieg Nocny, wspierający finansowo Fundację Wiatrak.

Śmiałkowie w wodzie

Woda Bydgoska przyciągnie sportowców 15 sierpnia na interesujące zawody pływackie. Nieopodal Wyspy Młyńskiej zawodowcy i amatorzy będą zmagać się na zróżnicowanych dystansach. Coroczna impreza zachęca do udziału także osoby zza granicy. Warto wspomnieć o Fun SwimRun, czyli konkurencji łączącej bieganie i pływanie z przeszkodami. Utrudnienia sprawiają, że widowisko zyskuje na atrakcyjności i podziwiają je grupy zainteresowanych kibiców.

Bydgoszcz zaprasza triathlonistów

Już 19 sierpnia odbędzie się Ocean Lava Triathlon Polska 2018, gdzie zarówno sztafety i zawodnicy indywidualni będą zmagać się na dwóch dystansach (pełny i ½) oraz w młodzieżowej sztafecie. Triathlon tradycyjnie składa się z pływania, jazdy na rowerze, a kończy go bieg. Podział na grupy wiekowe wzbogaci rywalizację na bydgoskiej Zawiszy.

26. Puchar Brdy

XXVI Wielka Wioślarska o Puchar Brdy odbędzie się 22 września. Ósemki wioślarskie ze sternikiem będą brać udział w wyścigu wzorowanym na legendarnych, brytyjskich zmaganiach Oxford-Cambridge. Coroczna impreza ma miejsce od 1992 roku. Mieszkańcy mogą podziwiać zawody sportowe na Rybim Rynku, co dodatkowo zachęca do podziwiania tej pięknej części miasta.

To nie przypadek, że każde z opisanych wydarzeń ma związek z wodą. Piękno Brdy inspiruje organizatorów imprez i sportowców do zmagań wodnych od wielu lat. Jednoczesna promocja miasta i aktywności fizycznej to chyba najlepsze z możliwych połączeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *