Bydgoszczanie uwalniają książki

Mieszkańcy Bydgoszczy chcą popularyzować czytelnictwo, o czym świadczy sfinansowanie z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego kolejnego miejsca, umożliwiającego wymianę książek.

Czym jest bookcrossing?

To idea upowszechniania czytelnictwa, zgodnie z którą pozostawia się książki w przestrzeni publicznej (w przypadkowych bądź dedykowanych do tego miejscach), umożliwiając ich bezpłatne pobranie, przeczytanie i przekazanie kolejnym osobom.

Do trzech razy sztuka?

Najnowsze miejsce do wymiany książek powstało na ulicy Karola Marcinkowskiego. Stylowa, granitowa ławka z funkcją półki jest jednocześnie miejscem wypoczynku i wymienialnią, gdzie można pobrać ciekawą lekturę, a także pozostawić przeczytaną powieść. To już trzeci taki punkt na mapie Bydgoszczy, dwa poprzednie znajdują się w parku Jana Kochanowskiego. Kolejna stacja bookcrossingowa powstanie także wśród miejskiej zieleni, w parku Kazimierza Wielkiego.

Książki świętowały!

W mieście robi się wiele, aby spopularyzować czytelnictwo. W czerwcu zorganizowano Święto Wolnych Książek, w ramach którego odbywały się happeningi, występy artystyczne i wspólne czytanie. Długi korowód moli książkowych pokazał, że nieprzypadkowo Bydgoszcz staje się stolicą bookcrossingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *