Genetico – internetowy serwis Instytutu Genetyki Sądowej

Genetico to serwis internetowy Instytutu Genetyki Sądowej. Placówka zajmuje się badaniem ojcostwa, pokrewieństwa, genealogią, kryminalistyką, genetyczną diagnostyką medyczną, analizą materiału z poronienia, a także wykonuje testy włosów na obecność narkotyków.

Laboratorium Instytutu Genetyki Sądowej jest jednostką akredytowaną przez Polskie Centrum Akredytacji. Ośrodek badań DNA jako jeden z nielicznych w kraju standardowo korzysta z automatycznej analizy materiału, opierając się o działanie stacji roboczych. Wpływa to na niezawodność i bardzo wysoką jakość przeprowadzanych czynności.

Tysiące analiz wykonanych przez ponad 10 lat obecności na rynku świadczą doświadczeniu zespołu. Kompetencje Genetico są uznane przez amerykański Collaborative Testing Services Inc. i niemieckojęzyczny DNA GEDNAP. W 2017 roku placówka otrzymała nagrodę „Innowacyjna Firma” na gali „Pracodawca Pomorza i Kujaw”.

W serwisie internetowym można telefonicznie lub mailowo zamówić test i pobrać materiał genetyczny (najczęściej w postaci śliny lub wymazu z jamy ustnej) zgodnie z instrukcją. Odesłana próbka jest analizowana w laboratorium, po czym wyniki są przekazywane telefonicznie, mailowo lub za pomocą poczty tradycyjnej. Genetico wykonuje obok testów na zlecenie prywatne także badania sądowe.

W razie potrzeby pracownicy instytutu są w stanie pobrać materiał genetyczny z przedmiotów takich jak niedopałki papierosów, guma do żucia czy szczoteczka do zębów. Dzięki procedurom FBI przeprowadzony test będzie równie skuteczny jak przy tradycyjnym badaniu śliny czy wymazu.

Osoby chcące dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu badań genetycznych w uznaniu i zaprzeczeniu ojcostwa, a także o samym przebiegu testu materiału genetycznego, mogą wejść na stronę Instytutu Genetyki Sądowej www.genetico.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *