Kurtyny PCV na drzwi – czym są i kiedy warto je stosować?

Kurtyny paskowe to specjalne przegrody PCV, do wykonania których wykorzystywane są elastyczne pasy z tego materiału. Okazuje się, że znajdują one naprawdę szerokie zastosowanie. Jakie są ich największe zalety i kiedy warto po nie sięgnąć?

Jakie rodzaje kurtyn PCV są dostępne?

Obecnie dostępne kurtyny PCV dzieli się na dwa podstawowe rodzaje:

    • standardowe;

    • chłodnicze.

Pierwsze tworzone są z myślą o pomieszczeniach znajdujących się wewnątrz budynków. Można je stosować wówczas, gdy temperatura nie spada poniżej 0 stopni. Dlaczego? Niska temperatura sprawia, że pasy użyte do wykonania tych kurtyn stają się bardzo sztywne, co utrudnia korzystanie z nich. Dodatkowo są one wówczas bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. 

Z kolei kurtyny chłodnicze można montować na zewnątrz pomieszczeń, a także w tych pomieszczeniach, w których okresowo bądź stale utrzymywana jest temperatura poniżej 0 stopni. Do ich wykonania wykorzystuje się PCV dobrze znoszące zimno. Dzięki temu nie dochodzi do zesztywnienia materiału.

Warto dodać, że dostępne dziś przegrody PCV różnią się pod względem grubości. Standardowa grubość to dwa milimetry. Takie kurtyny przeznaczone są do stosowania w otworach drzwiowych. Jeśli jednak przez drzwi mają przejeżdżać wózki widłowe, warto postawić na kurtynę grubszą, a więc taką, która ma trzy milimetry grubości.

Dlaczego przegrody PCV przemysłowe to dobry wybór?

Przegrody PCV przemysłowe to przede wszystkim prosty sposób na oddzielenie od siebie pomieszczeń i przestrzeni. Tworzą one szczelną barierę, której pokonanie nie stanowi jednak żadnego problemu. Z powodzeniem można je montować nawet w tych miejscach, w których występuje naprawdę duże natężenie ruchu.

Czy przegrody PCV ograniczają straty ciepła?

Okazuje się, że oferowane dziś przegrody foliowe świetnie sprawdzają się wówczas, gdy chcemy zmniejszyć straty ciepła. Charakteryzują je bardzo dobre właściwości izolacyjne. Nie tylko ograniczają odpływ ciepłego powietrza, ale również – wtedy, kiedy to potrzebne – skutecznie chronią przed wnikaniem ciepłego powietrza do pomieszczeń. To właśnie dlatego tak chętnie wykorzystywane są w chłodniach.

Dostępne dziś kotary foliowe – między innymi te, które oferuje Mediux Technologie – profesjonalna firma z Łabiszyna z wieloletnim doświadczeniem, są niezwykle szczelne. Nie przepuszczają nawet najmniejszych podmuchów zarówno ciepłego, jak i zimnego powietrza. Wewnątrz wydzielonej z ich pomocą strefy zawsze panuje stała temperatura. Ma to duże znaczenie na przykład wszędzie tam, gdzie jej zbyt wysoki poziom mógłby przyczynić się do szybszego psucia produktów.

Czy stosowanie przegród PCV jest bezpieczne?

Wiele osób odpowiedzialnych za wybór przegród zastanawia się nad tym, czy są one bezpieczne dla korzystających z nich osób. Trzeba zaznaczyć, że przegrody PCV dobrych firm posiadają wszystkie wymagane polskim prawem certyfikaty. Mają również atest higieniczny. Oznacza to, że są one w pełni bezpieczne dla zdrowia. Co więcej, przegrody PCV z odpowiedniego materiału mogą być wykorzystywane nawet w branży spożywczej. Znaczenie mają jedynie właściwości zastosowanego polichlorku winylu.

Kiedy stosować przegrody PCV?

Przegrody PCV mają naprawdę szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je między innymi:

    • w magazynach;

    • jako osłony maszyn;

    • w wejściach.

Zdecydowanie najczęściej kurtyny PCV wykorzystywane są w magazynach do oddzielania od siebie poszczególnych pomieszczeń. Z ich pomocą można stworzyć komfortowe stanowisko do pracy. Należy jednak pamiętać, że przegrody PCV nie tylko chronią przed mieszaniem się mas powietrza, ale również ograniczają hałas. Do tego uniemożliwiają przedostawanie się pyłów i innych zanieczyszczeń, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy w magazynie wydzielić chcemy stanowisko do pracy biurowej.

Przegrody PCV to dobry wybór, jeśli chcemy zapewnić skuteczną ochronę wykorzystywanym w zakładzie maszynom. Ich obecność skutecznie utrudnia przedostawanie się zanieczyszczeń, co ma duże znaczenie dla jakości pracy maszyn, a także ich trwałości.

Czy przegrody PCV pozwalają na wyeliminowanie drzwi?

Decydując się na zasłony paskowe, czyli przegrody PCV można zapomnieć o montażu drzwi. Skutecznie tłumią one hałas, eliminują przepływ powietrza, blokują zanieczyszczenia. Montaż zasłon paskowych jest zdecydowanie tańszy niż montaż drzwi. Do tego zajmuje znacznie mniej czasu, co dla wielu przedsiębiorców ma naprawdę ogromne znaczenie.

Czy przegrody PCV przepuszczają światło?

Wiele osób obawia się, że montaż kurtyn paskowych w formie przegród PCV będzie wymagać zamontowania dodatkowych źródeł światła. Warto zaznaczyć, że przepuszczają one światło na poziomie zbliżonym do mlecznej szyby. Oznacza to, że montaż dodatkowych lamp nie jest potrzebny. Kurtyny nie zmniejszają bezpieczeństwa w zakładach i halach przemysłowych. Warto stawiać na nie wszędzie tam, gdzie zależy nam na ograniczeniu kosztów, niezawodności i transparentności.

Przegrody PCV to doskonała alternatywa dla tradycyjnych drzwi. Wykorzystywane są powszechnie przez różne gałęzie przemysłu. Nie są drogie, ich montaż jest naprawdę szybki, sprawdzają się świetnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *